language

Intézmények:

Betonút Zrt. highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Gyuszi taxist is meghallgatták a brókerperben

A közvélemény előtt Gyuszi taxisként elhíresült férfit, azaz Szekér Gyulát, Kulcsár Attila egykori sofőrjét hallgatta meg elsőként szerdán tanúként a Fővárosi Bíróság a – fordulatokban eddig is bővelkedő – K&H-per tegnapi tárgyalásán.

K&H-ügy: nem Kulcsár a főszereplő

Milliárdok forogtak a K & H Bank úgynevezett technikai számláján, s ezt észlelnie kellett volna a pénzintézet back office részlege vezetőjének, a belső ellenőrzésnek, a Vigadó téri fiók vezetőjének, valamint a felügyelőbizottságnak, sőt a könyvvizsgálónak is.

Hatmillió forintos képviselet

Csaknem hatmillió forint ügyvédi díj és annak kamatai visszafizetésére indított pert Garamszegi Gábor, a Betonút Rt. egykori vezérigazgató-helyettese Bárándy György ügyvéddel szemben. Garamszegi keresete azt tartalmazza, hogy a sztárügyvéd egyórai munkáért vette fel a hatalmas summát, de nem végzett az ügyében érdemi munkát.

Szabadon védekezhet Kulcsár

Nyolc év után jogerősen megszüntetett minden kényszerintézdekést Kulcsár Attila ellen a Fővárosi Bíróság. A kilencedrendű vádlott nem tett vallomást a tegnapi tárgyaláson.

Pilótajátékos a brókercég pénzcsinálója

Meg kell ismételni az évtized bűnügyének tartott, Kulcsár Attila nevével fémjelzett brókerügy elsőfokú bírósági tárgyalását, amelyben az elsőrendű vádlottat nyolc év szabadságvesztésre ítélték. A Fővárosi Ítélőtábla másodfokon ízekre szedte az elsőfokú ítéletet, s új eljárást rendelt el.

A kishalak vitték el a balhét a Kulcsár-perben

Az elsőfokú bírósági ítélet felmentette Rejtő E. Tibort, rejtve maradtak a sokmilliárdos sikkasztás politikai szereplői

Brókerügy: kényszerszünet után következhet a folytatás

Három és fél hónapos kényszerszünet után február végén folytatódik a brókerbotrány néven elhíresült büntetőper, a szakértők még ebben a hónapban elkészülnek a szakvéleményekkel – értesült lapunk.
Találatok: [10]  Oldalak:   1