language

Személyek:

Fuzik Zsolt highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Fuzik Zsolt

Fuzik Zsolt, a CBA és a BKV egykori informatikai vezetője, a 2022-es választási kampányban kirobbant, pártokon átívelő Sys IT számlagyáras ügyének fő gyanúsítottja, aki állítása szerint megvesztegette Horváth Csaba MSZP-s politikust, későbbi zuglói polgármestert. Az ügyészség gyanúja szerint 2018-tól egy szerteágazó szervezetet épített fel, aminek része a SIS Parking Kft. és a SYS It Service Kft. is.

Fuzik érintett volt a 2010 előtti BKV-ügyben is, ahol a vádhatóság szerint Sziebert Györggyel jogtalan előnyt kért a BKV Zrt. részére, informatikai szolgáltatás nyújtására irányuló megállapodás alapján egy kft.-nek kifizetett vállalkozói díjból. 2009-ben ezért körözést adtak ki ellene, szökésben volt, eközben levélben tett vallomást az Indexen, azt állította, hogy ártatlan, és belehalna az előzetes letartóztatásba, ugyanis megfertőződött a H1N1-vírussal. Később elkapták, és előzetes letartóztatásba helyezték, ügye egészen 2017-ig húzódott, amikor is felmentették.

Támogasd adód 1%-ával a sajtóadatbázis fenntartását,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Újabb BKV-s vezető került házi őrizetbe

Előzetes letartóztatásból házi őrizetbe helyezte a bíróság Fuzik Zsoltot, a BKV volt informatikai vezetőjét, akit kötelességszegéssel, bűnszövetségben elkövetett vesztegetéssel gyanúsítanak a BKV-val és a Budapest Airporttal kapcsolatos ügyekben.

Helyreigazítás

2010. február 6-án Mesterházy Ernő milliói a városházán című cikkünkben hamis színben tüntettük fel a valóságot, amikor tévesen összefüggésbe hoztuk a Kende and Partners Ügyvédi Társulást Mesterházy Ernővel és az általa gondozott KKK-val.

Mesterházy Ernő milliói a városházán

Húszmillió forint értékű megbízást adott a főpolgármester előzetes letartóztatásba helyezett tanácsadója által felügyelt fővárosi központ a reptéri nyomozásban említett ügyvédi irodának.

Letartóztatás, kenőpénz, magánrepülő

A tízmillió forintos vesztegetési ügyben tartott házkutatásokban nemcsak a BKV 28 millió forintos informatikai szerződésével kapcsolatos iratokat foglaltak le a nyomozók – értesült lapunk.
Találatok: [5]  Oldalak:   1