language

Kulcsszavak:

jogosulatlan gazdasági előny highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [34]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Rendelésre kaszálhattak

Az észak-hevesi LEADER egyesület elleni nyomozás vádemelési javaslattal zárult le. Az adatok szerint 143 millió forintnyi uniós pénz tűnt el az egyesületnél, a rendőrség tizennégy személyt gyanúsít harmincnégy bűncselekménnyel. Úgy tűnik, három Zuschlag-üggyel egyenlő az észak-hevesi LEADER egyesületnél történt visszaélés-sorozat.

Közel az ítélet Kolompárék büntetőperében

Még novemberben elsőfokú ítélet születhet a Gyurcsány Ferenc szimpatizánsai közé tartozó, volt OCÖ-elnök, Kolompár Orbán, valamint társai ellen – egyebek mellett – sikkasztás vádjával folyó büntetőperben.

Kolompár-per: nyári tárgyalás beiktatva

A Kecskeméti Városi Bíróságon folyó Kolompár-per esetében nincs nyári ítélkezési szünet, ugyanis kiemelt ügyről van szó, s egy közelmúltbeli jogszabály-módosítás értelmében két tárgyalási nap között nem telhet el két hónapnál hosszabb idő.

Folytatódik a Kolompár-per

Tanúk kihallgatásával folytatódik ma az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) – új nevén: Országos Roma Önkormányzat – volt elnöke, Kolompár Orbán és társai – köztük felesége – ellen indult büntetőper tárgyalása a Kecskeméti Városi Bíróságon – értesült lapunk.

Első fokon négy év a volt rektornak

Négy év börtönre ítélte tegnap hivatali befolyással üzérkedés miatt Szabó Jánost, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) volt rektorát a Fővárosi Bíróság első fokon. Az egy éve a ZMNE-n kommandósok által elfogott rektor az ügyészség szerint két vádlott-társa közreműködésével egy nemzetközi cégnél próbált meg jogtalan előnyt kicsikarni.

Budai Gyula feljelentette Helleréket

Két újabb filozófuspályázat ügyében tett feljelentést a rendőrségen az elszámoltatási kormánybiztos. Budai Gyula elmondta, bekérte annak az öt pályázatnak a dokumentációját, amely a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) által kiírt felhívásokon nyert.

Erős SZDSZ-es háttér a filozófusbotrányban

A Liberális állami hivatal utalt 70,5 milliót a filozófiai kutatóintézetnek.
Találatok: [34]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>