language

Kulcsszavak:

kultúra - művészet highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Helyreigazítás

Lapunk 2011. január 13-án megjelent Újrahasznosított tanulmányok több millióért című cikkében azt a hamis látszatot keltettük, mintha Geréby György filozófus a pályázati munka során született Isten és birodalom című könyvében a pályázatot megelőző korábbi tudományos munkáit jelentette volna meg, és ezért vett volna fel díjat.

Helleréknek most is jut támogatás

Az előző évek MSZP-kabinetjeivel szemben a Fidesz–KDNP-kormány kultúrpolitikájának nyitottságát demonstrálja, hogy a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) a balliberális szerzőket és kiadóikat több százezer, esetenként milliós állami támogatásban részesíti. Így kaphattak áprilisban juttatást a Heller Ágnes és Jürgen Habermas könyveinek kiadását gondozó kiadók.

A régi magyar kém cégének bomba üzlet volt a sanghaji expó

Alaptalanul fizettek ki 661 millió forintot a sanghaji világkiállítás magyar pavilonja fővállalkozójának, a Genexpo Kft.-nek, úgy, hogy tényleges teljesítés nem történt, vagy a költségeket eltúlzottan számolták – ez áll a lapunk birtokába került dokumentumban.

Miért hallgat Pécs város polgármestere?

Múlt hét pénteken hivatalosan is lejárt a határidő azoknak a kérdéseknek a megválaszolására, amelyeket a pécsi Fidesz–KDNP frakció intézett a 2010-es Európa kulturális fővárosa programsorozattal kapcsolatban a város polgármesteréhez. Tasnádi Péter válasz helyett továbbra is csak hallgat.
Találatok: [5]  Oldalak:   1