language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

privatizáció highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [106]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Több száz milliós haszonra tehetett szert a fővárosi ingatlanmutyi egyik vevője

"Az úgynevezett jutalékos rendszerben működtetett fővárosi ingatlanmutyi egyik szereplője rögtön dupla áron próbált túladni egy 256 millió forintért megvásárolt telken. Anonymus legújabb felvételén az álarcos alak 13 olyan ingatlant nevezett meg, amelyeken fű alatt adhatott tovább a főváros. Az Istenhegyi úti 844 négyzetméteres telek is korrupciós módon cserélhetett gazdát - tudta meg a Mediaworks Hírcentrum."

Titokzatos csőd, fizetésképtelenség

Negyedik hónapja nem kapják meg a bérüket az állami megrendelésekkel még a balliberális kormányzás idején bőségesen ellátott Centrál Mosodák Zrt. gyöngyösi, kalocsai és zalaegerszegi üzemének dolgozói. A bíróság csődgondnokot rendelt ki, a vezérigazgató szabadságra ment, a gázt kikapcsolták, a dolgozók fűhöz-fához szaladgálnak.

Bukott Gyurcsány az őszödi villán

A mérlegadatok szerint hatalmasat bukott az Altus-birodalom – lényegében maga Gyurcsány Ferenc – a balatonőszödi, az államtól majdnem ingyen megszerzett villa értékesítésén 2010-ben, bár a szemlőhegyi Apró-villában élő, bukott kormányfő és családja megélhetését, vagyis a százmilliós osztalék kifizetését azért 2011-ben lényegében ez a „megszorult ember” látszatát keltő eladás fedezte.

Bűncselekmény lesz a zsebszerződés

Politikai haszon reményében hiteltelen emberek nevezik botrányosnak az állami földek haszonbérleti pályázatai­nak eredményeit – mondta a Magyar Hírlapnak Budai Gyula. A vidékfejlesztési tárca államtitkára szerint képtelenség, hogy 1760 oligarcha, zöldbáró legyen Magyarországon. Jelezte: az új földtörvényben el kell mennünk a legvégsőkig, a zsebszerződők pedig drákói szigorra számíthatnak.

Súlyos visszaélések?

Bűncselekmények gyanújára bukkant a tavalyi ajkai ipari katasztrófa után elrendelt vizsgálat során a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal. A legfőbb ügyészhez elküldött jelentésében közokirat-hamisítás, sikkasztás, csalás és hűtlen kezelés gyanúja miatt tett feljelentést a hivatal.

Megvannak a cukorgyárak tönkretevői

Elkészült a cukorgyárak privatizációját vizsgáló országgyűlési bizottság jelentése, s részben kitér arra is, hogy milyen felelősség terheli a tranzakció kapcsán a korábbi kormányokat, s hogy mennyiben szolgálta a magánosítás a hozzájuk köthető gazdasági érdekkörök céljait.
Találatok: [106]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>