language

Lapok:

Intézmények:

Magyar Kétfarkú Kutyapárt (MKKP) highlight_off

Index

1999-ben alapították az index.hu mögött álló index.hu Rt.-t, mely később Zrt.-vé alakult. Első tulajdonosa és finanszírozója Kőrös Ákos cége, az Interventra Kft. volt,ő Szőllösi Gáborral 75 %-ot tulajdonolt a részvénytársaságból. A tulajdonosi körhöz tartozott még az egykori INteRNeTTo-s csapat néhány tagja is, mint Nyírő András, Gerényi Gábor és Uj Péter is. A befektetőknek 25 %-os tulajdonrészük volt az Rt.-ben. Az év decemberében Nyírő távozott. 2000 tavaszára több nagy befektető is tulajdonrészt szerzett a cégben, ezek együttesen 25,1 %-os tulajdonlást tudtak magukénak. Nem sokkal ezután az Intel Capital is tulajdonosi hányadot szerzett. 2001-ben Csepi Lajos lett a kiadó vezérigazgatója, aki az Állami Vagyonkezelő Rt. korábbi vezetője volt. 2002 elejére csődhelyzet alakult ki, a megmentő a Kóka János és Bajnai Gordon tulajdonában lévő Wallis Rt. leányvállalata volt. A Webigen néven beszálló cég a részvények egyharmadát vásárolta meg. 2005-ben ezt a vállakozást Nobilis Kristóf vette meg, ennek hatására az akkor már Index.hu Zrt. néven futó cég a CEMP (Közép-európai Média Rt) tulajdonába került. Vélekedesek szerint Nobilis Spéder Zoltán egyik strómanja volt csupán: hamarosan be is igazolódott a gyanú, ugyanis Spéder Zoltán 2006-ban bevásárolta magát az Indexbe, megvéve a Wallis Rt részesedését. Innentől határozottan ő vált a háttérben a valódi tulajdonossá. Ez volt index.hu első nyereséges éve.


2009 óta a hírdetéseket a CEMP értékesíti. 2014-ben a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Pro-Ráta Zrt opciós jogot szerzett az Index-beli tulajdonszerzésre, mely jogot 3 évvel később, már az Orbán-Simicska konfliktus idején érvényesített az üzletember. A Pro-Ráta ekkor tulajdonjogáról lemondva a Magyar Fejlődésért Alapítványnak adta át a kiadóvállatot. Ezt az alapítványt az NP Nanga Parbat Zrt. hozta létre pár hónappal korábban. Az alapítvány kuratóriumának elnöke Bodolai László, az index.hu jogásza lett. 2018-ban Simicska Lajos eladta érdekeltségeit Nyerges Zsolt üzletembernek. A CEMP-et időközben Spéder Zoltán két magánszemélynek adta el: Ziegler Gábornak, a CEMP Sales House ügyvezetőjének, illetve Oltyán Józsefnek, aki a Regon Média tulajdonosa és vidéki online médiahálózatot működtetett, valamint KNDP-s politikus volt. Ők ketten vették meg az NP Nanga Parbat Zrt.-t is, ezzel befolyást szereztek az Index hirdetései felett. A portál ezt követően támogatói kampányokba kezdett.

2020. július 22-én az Index.hu Zrt. igazgatóságának elnöke kezdeményezte Dull Szabolcs főszerkesztő elbocsátását. A szerkesztőség tagjai ezzel nem értettek egyet, és július 24-én nagy részük, több mint 80 munkatárs felmondott. 2020. november 23-án Szombathy Pál vezérigazgató-főszerkesztő távozott, a cég vezetését Starcz Ákos vette át. Bodolai László marad a csoport médiajogásza. Ezzel egyidőben az z Indamedia Network Zrt. bejelentette: visszavásárolják a Magyar Fejlődésért Alapítványtól (MFA) az Index.hu Zrt. részvényeit, így a jövőben az újság az Indamedia-csoport tagjaként folytatja működését. Az Indamedia tulajdonosai Ziegler Gábor és Vaszily Miklós.

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Kétes múltú szakemberek landoltak Ferencváros önkormányzati cégeinél

Ferencváros mára parkolópályára került politikusok vagy a politika körül forgolódó szakemberek kifizetőhelye lett. Ezt vetik a IX. kerület működését figyelemmel kísérők a városvezetés szemére. A médiacég körül kialakult konfliktusok feltérképezését követően most annak néztünk utána, ki honnan, miért és milyen kapcsolatokon keresztül jutott el Baranyi Krisztina polgármester kerületébe.

Újabb százmilliós tiltott támogatást talált az ÁSZ a Jobbiknál

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) lezárta a 2018-as választás kampánypénzeinek elköltését. Megállapították, hogy "a Demokratikus Koalíció és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt a jelölő szervezetnek járó költségvetési támogatást nem szabályszerűen használta fel", valamint azt is feltárták, hogy "a DK és a Jobbik tiltott támogatást használt fel kampánya finanszírozására".

Az ÁSZ szerint az veszélyezteti a jogállam működését, hogy a Kétfarkú kitette az ÁSZ-nak küldött válaszát

Ahogy arról szombaton beszámoltunk, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt közzétette az Állami Számvevőszék nekik küldött jelentéstervezetére írt választ. Az ÁSZ jelentéstervezetéből pedig azt a részt, ahol az ÁSZ megállapítja, hogy a párt a jelölő szervezetnek járó költségvetési támogatást nem szabályszerűen használta fel, több korlátozás és tilalom betartása tekintetében nem volt átlátható és elszámoltatható. „Ezt ugye mind azért, mert 5 nap helyett csak 8 nap alatt tudtuk leadni a 176 430 oldalas elszámolást, az Állami Számvevőszék pedig úgy tesz, mintha nem kapott volna tőlünk semmit. Az ÁSZ-al beszélni fél éve nem sikerül: emailekre nem válaszolnak, telefont nem veszik fel és iwiw-en is elérhetetlen a szervezet. Úgyhogy esélyes, hogy úgy járunk majd, mint a Példabeszéd és a Momentán" - írta erre a párt a honlapján. "Az ÁSZ jelentéstervezetét nem szabad nyilvánosságra hozni, de itt vannak a válaszaink, amiből a jelentés is sejthető", írta a párt. Erre vasárnap az Állami Számvevőszék is reagált egy közleményben: "A JELENTÉSTERVEZETEKBEN LÉVŐ MEGÁLLAPÍTÁSOK ÉS EGYÉB INFORMÁCIÓK NYILVÁNOSSÁ TÉTELE JOGOSULATLAN ADATKEZELÉST VALÓSÍT MEG, AMI VESZÉLYEZTETI A JOGÁLLAM MŰKÖDÉSÉT" - idézi az Állami Számvevőszék (ÁSZ) vasárnapi közleményét az MTI.
Találatok: [3]  Oldalak:   1