language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Helyek:

Magyarország highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Jogvédők támadják a titoktörvényeket

Az Alkotmánybíróság előtt támadja meg az április 1-jén hatályba lépett minősített adatok védelméről szóló, illetve a nemzetbiztonsági törvényt három civil jogvédő szervezet annak érdekében, hogy hatékonyabb jogállami ellenőrzés alá kerüljön a titkosszolgálatok működése, illetve a közérdekű adatok titkosítása.

Nálunk nem volt buszmutyi?

Nem talált vesztegetésre utaló jeleket a Volánbusz által 2005-ben lebonyolított Mercedes-buszbeszerzéseknél a nemzeti vagyonkezelő vizsgálata. Az amerikai igazságügy-minisztérium ezzel szemben megállapította, hogy több mint 300 ezer eurónyi kenőpénzt fizettek magyar kormánytisztviselőknek, a Daimler pedig elismerte vétkét, és büntetést fizetett az amerikai hatóságoknak.

Vádemelés hamis jogosítvány miatt

Újabb huszonnégy embert állítanak bíróság elé Romániában a Magyarországon hamis iratokkal és csalással megszerzett vezetői engedélyek ügyében. Az ügylet lebonyolításában, annak különféle fázisaiban magyar állampolgárok is közreműködtek, az itthoni nyomozásról azonban továbbra is szemérmesen hallgat a Nemzeti Nyomozó Iroda.

Milliárdos adócsalást lepleztek le

Körülbelül egymilliárd forint általános forgalmi adó elcsalásával gyanúsítanak három embert, akik cégeiken át ötmilliárd forintot érő ruhaneműt importáltak Törökországból az EU-ba. Az árut azonban az adófelfüggesztési kérelem ellenére nem Lengyelországban, hanem Magyarországon értékesítették tovább.

Ki kapta a Daimler háromszázezer euróját?

Jövő héten véglegesíti az MNV Zrt. a német Daimler által kifizetett korrupciós pénzekről szóló jelentését, így hamarosan kiderülhet, kikhez jutott 300 ezer eurónyi kenőpénze.

Kulcsár-ügy: nem akarnak új eljárást

Romániában büntetőper indult pénzmosás miatt a Magyarországon is vád alá helyezett Kulcsár Attila, Kerék Csaba és Mészáros János ellen. Itthon tegnap a védelem képviselői közül többen indítványozták, hagyják helyben az elsőfokú ítéletet, és ne kezdjék elölről az eljárást.

Távozott a Geuronet-ügy szellemi atyja

Kiszállt az ÖBB igazgatóságából Gustav Poschalko, az a vezető, aki osztrák részről szorgalmazta a MÁV Cargo megvásárlását, és aki aláírta az ismeretlen magyar Geuronet Bt. tanácsadói szerződését, amely így csaknem kétmilliárd forint sikerdíjat kasszírozott a privatizáció után.

Hazánkba is jutott a kenőpénzből

Beismerte a Daimler autógyártó vállalat, hogy a többi között magyarországi kormánytagokat is megvesztegettek 2005-ben állami megrendelésekért cserébe.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>