language

Intézmények:

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [53]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>

Drága Lokál

Minimum másfél milliárd forintba kerül évente az új ingyenes napilap, a Lokál fenntartása, amelyet június elejétől akar piacra dobni Habony Árpád cége. A költségek nem igazán számítanak, mert úgy tudjuk, hogy jórészt állami hirdetésekből fogják fenntartani. A BKV, a MÁV és a Volán egyelőre nem válaszol, hogy náluk is terjesztik-e majd a Lokált.

Sínen van a Publimont

Megmutathatja a vasutasoknak Simicska Lajos és Nyerges Zsolt, hogy kell pénzt csinálni a hirdetési helyekből. A Nyerges Zsolt közvetlen és Simicska Lajos közvetett érdekeltségébe tartozó Publimont Kft. ugyanis a közelmúltban szerződött a MÁV Zrt. reklámfelületeinek hasznosítására.

Bőven premizált állami vezérek

Az MNV-hez tartozó cégvezetők átlagosan 730 ezret keresnek, erre jöhet a maximum 80 százalékos jutalom.

Mire lehet tízmilliós prémiumot kapni?

Nem tartja helytelennek a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium azt, hogy a kormány az ország jelenlegi gazdasági helyzete ellenére is több milliós, több tízmilliós jutalmakat kapnak az állami cégek vezetői. Az ellenzék szerint arcpirító, hogy miközben megszorítás jön megszorításra, állami cégek milliós prémiumokat fizetnek ki az alkalmazottaiknak.

Tízmilliós vezetői prémiumok közpénzből

Jelentős összegű jutalmakat fizettek ki az állami és fővárosi tulajdonú cégek vezető tisztségviselői számára az elmúlt hónapokban a vállalatok 2011-es eredményei alapján.

Parlament: a földügyek után a MÁV sem vizsgálható

Nem állhat fel a MÁV 2010-2012 közötti ügyeit vizsgáló parlamenti bizottság, miután az alkotmányügyi bizottság hétfői ülésén a kormánypárti képviselők elutasították az erről szóló LMP-s javaslat tárgysorozatba vételét. Jávor Benedek, az LMP frakcióvezetője szerint az elutasítás jogellenesen történt.

A nem úriember szakszervezetisek és a pasas

Elmúltnyolcévezés, elmúltkétévezés, közgépezés, hazugozás – napirend előttiek a parlamentben.

Bűnbak lesz a „büdös, mocskos” IMF-ből

Leleplezte a kormány valódi „vasútfejlesztési” szándékait egy szakszervezeti egyeztetésen a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szakértője. A szavait rögzítő felvétel tanúsága szerint a közösségi személyszállítás őszre finanszírozhatatlanná válik, az áprilisi vonatleállítások után tervbe vett szeptemberi vonalbezárásokat a „büdös, mocskos” IMF-re fogják majd.
Találatok: [53]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>