language

Személyek:

Mensdorff-Pouilly Alfons highlight_off

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Vesztegetésről is szó volt a Gripenek eladásakor

Elkezdődött a Gripeneket gyártó svéd cég lobbistája elleni per Bécsben, aki a gyanú szerint kenőpénzt fizetett a vadászgép-megrendelések érdekében. A tárgyalás második napján a férfi tagadta a vádakat, de bevallotta, hogy a vesztegetés is szóba került, mikor a Gripenekről tárgyaltak.

Nem találja a Gripen-jelentést Hende Csaba

Nem tudni pontosan, hogyan veszett el még a kormányváltás előtt Gripen-bizottság 2007-es jelentése, de nem találják a dokumentumot a Honvédelmi Minisztériumban - mondta Hende Csaba honvédelmi miniszter csütörtök este a Hír TV Rájátszás című műsorában. Az LMP kérte azt, hogy hozzák nyilvánosságra a 2007-es jelentést a vadászgépek 2001-es beszerzéséről.

A Molra is rászállna egy korrupció ellen küzdő osztrák politikus

Bécsben 2011 októbere óta vizsgál az osztrák parlament vizsgálóbizottsága különböző korrupciógyanús ügyeket, köztük az OMV olajcég egyes kifizetéseit. A bizottság egyik tagja az [origo]-nak azt mondta, a hatóságoknak vizsgálniuk kell azt is, hogy mi állt annak a hátterében, hogy a korábban az OMV résztulajdonában lévő Mol kifizetett kétmillió eurót egy osztrák lobbistának.

Vége a titkosításnak, mégsem tudunk többet a Gripen-döntésről

Feloldották a titkosítását annak az emlékeztetőnek, amely a Gripen vadászgépek beszerzéséről döntő 2001-es nemzetbiztonsági kabinetülésről készült. Az [origo] betekinthetett az iratba, amelyet annak ellenére kezeltek titkosként, hogy nem szerepel benne a vadászrepülőkről szóló döntés valódi indoka.

Súlyos titkok lapulnak a megnyitni tervezett Gripen-aktában

Egy titokzatos osztrák gróf, egy lezárt svéd nyomozás, rejtélyes magyarországi beruházások. Többek között ezek a titkai a közel tíz éve húzódó Gripen-ügynek, amelynek feltárására a kormány most ígéretet tett. Nehezítheti azonban az igazság feltárását, hogy az ügyben eddig nyomozó külföldi hatóságok már lezárták a vizsgálataikat, és nem jutottak eredményre.

Brit képviselő kritizálja a Gripen-lobbista vádalkuját

Pénteken zárták le a Gripen vadászgépeket gyártó brit hadiipari cég és Alfons Mensdorff-Pouilly osztrák gróf elleni korrupciós vizsgálatokat. A hirtelen döntést egy brit képviselő kifogásolta, aki szerint az egész kormány nyakig benne van a korrupciós ügyben.

Vádat emeltek a Gripenek kelet-európai ügynöke ellen

"Korrupcióra irányuló összeesküvés" gyanújával vádat emeltek Nagy-Britanniában Alfons Mensdorff -Pouilly gróf ellen a Gripen vadászgépek értékesítésében is érdekelt brit BAe Systems hadiipari csoport egyes kelet-közép-európai - köztük magyarországi - szerződéseivel kapcsolatban.
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>