language

Személyek:

Mészáros Lőrinc highlight_off

Intézmények:

MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Mészáros Lőrinc

Mészáros Lőrinc (Felcsút, 1966. február 24.) magyar vállalkozó, gázszerelő, 2011-től Felcsút község polgármestere volt a Fidesz–KDNP jelöltjeként, azonban 2018-ban lemondott. Személye jelentős polémiát okozott a politikai és egyéb közbeszédben is, miután az eredetileg gázszerelő Mészáros szinte a semmiből lett néhány év alatt vagyonos, 2016-ra Magyarország 31. leggazdagabb embere, amit sokan a fideszes politikai hátszéllel indokolnak: miután a 2010-es kormányváltást követően évente duplázódott meg a vagyona és lett annak a községnek a polgármestere, ahonnan a választásokat megnyerő Fidesz elnöke, miniszterelnök Orbán Viktor is származik. Mindezért az is elhíresült róla, hogy valójában „Orbán strómanja”. Mészáros emiatt később pert indított az Együtt párt ellen, amiért a párt politikusai többször „Orbán strómanjának” nevezték. (Wikipédia)

Mészáros a Napi.hu gazdaglistáján 2017-re 100 milliárdos vagyonnövekedéssel az 5. helyre ugrott. 2018 óta a leggazdagabb magyarként tartják számon.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Havi 850 ezer forintos megbízást adott menesztett vezérigazgatójának az állami cég

Oláh Zsanett 2018-ban távozott az MNKH Zrt. éléről, majd az állami társaság jogutódja hatmillió forintos megbízást adott a lecserélt vezető cégének.

Cider Alma: a miniszterelnöki rokonok milliárdos buktájának háttere

Ötmilliárd forintos minisztériumi hitel, miniszterelnöki rokonok, több tízezer tonna eltűnt áru, hárommilliárdos mínusz.

„Kaptam egy ígéretet a megfelelő helyről”

A Quaestor egykori elnök-vezérigazgatója, a Quaestor-ügy első rendű vádlottja. Az ő története következik.

Hat év börtönt kapott Pharaon Algériában

A közbeszerzési szabályok megsértése, illegális devizaátutalás, a közpénz pazarlása, gondatlanságból elkövetett anyagi károkozás, pénzügyi visszaélés és összeférhetetlenség miatt emeltek vádat öt éve Algériában a CNAN állami hajózási vállalat ellen. A vádpontok között szerepelt, hogy a cég áron alul értékesített nyolc hajót Ghaith Rashid Pharaon dúsgazdag szaúdi üzletembernek.
Találatok: [6]  Oldalak:   1