language

Intézmények:

Miniszterelnökség highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Akták:

Minisztériumi visszaélések a GINOP-pénzek körül highlight_off

Miniszterelnökség

A Miniszterelnökség Magyarországon a miniszterelnök munkaszervezete. Élén Lázár János állt 2012-től 2014-ig a miniszterelnökséget vezető államtitkárként, azt követően miniszterelnökséget vezető miniszterként. 2018. május 18-ától, a negyedik Orbán-kormány megalakulásától a Miniszterelnökséget Gulyás Gergely vezeti.

Minisztériumi visszaélések a GINOP-pénzek körül

Minisztériumi visszaélések a GINOP-pénzek körül

Hivatali vesztegetés gyanújával indult nyomozás 2022. április 20-án: 150 rendőr és ügyész részvételével párhuzamosan több, mint 25 helyszínen hajtottak végre eljárási cselekményeket. Ennek kapcsán jogi személlyel szemben alkalmazható büntetőeljárást indított a Központi Nyomozó Főügyészség, összesen 11 gazdasági társasággal szemben. Az eljárás során 18 embert hallgattak ki, 6 személy letartóztatását kezdeményezték (később 20 gyanúsítottról írt a 444). Az eljárás során nagyobb összegű vagyonelemeket foglaltak le: összesen 200 millió készpénzt, 60 millió forintot érő értékpapírt és 40 millió forintot érő autót, illetve több ingatlant vettek zár alá. A Pénzügyminisztérium egy tanácsosánál 190 millió Ft értékű pénzt foglaltak le. Ez a pénz ahhoz a kormánytanácsoshoz tartozott, aki a Varga Mihály által vezetett Pénzügyminisztériumban dolgozott a Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárságon. 

A gyanú szerint említett tanácsost pályázati visszaélések és vesztegetés okán tartóztatták le. A korrupció vádja az európai uniós Gazdasági és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében kiírt pályázatok kivitelezése során merült fel. A letartóztatott tanácsos kiépíthetett maga körül egy olyan kapcsolati hálót, melyben a pályázatírók és a támogatásra pályázó cégek vezetőit ő kötötte össze. Amellett, hogy a megalapozott gyanú szerint a pályázó cégeket a pályázatok megnyeréséhez segítette, a folyamatok során indított ellenőrzéseket is sikerült úgy kezelnie, hogy azok számukra kedvezőek legyenek. Az átvett pénzek általában a támogatási összeg 1%-t tették ki. Egy januári konkrét esetben 70 millió forintos ,,ügyintézési díjban” állapodtak meg. A 24.hu összegzése alapján az említett pénzügyi tárca kormánytanácsosa 5-től 15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

54 fő ellen emeltek vádat a Pénzügyminisztériumot és a Miniszterelnökséget érintő korrupciós ügyben

Varga Mihály pénzügyminiszter tucatnyi korábbi beosztottjára – köztük osztályvezetőkre, főosztályvezető-helyettesekre, egy főosztályvezetőre és egy volt helyettes államtitkárra is – letöltendő börtönbüntetés kiszabását kéri az ügyészség abban a minisztériumokon átívelő korrupciós ügyben, amiben februárban emeltek vádat – tudta meg a 24.hu.

Kolbász helyett kétmillió forintot kért a kormánytisztviselő – itt a vádirat a minisztériumokig érő uniós pénzlopásról

2022 tavaszán az Orbán-kormány erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy hozzájuthasson azokhoz a forrásokhoz, amelyeket az Európai Unió a Covid okozta gazdasági károk enyhítésére szánt. Az újjáépítési alapnak nevezett keretből Magyarországnak több milliárd euró járna, az EU azonban főleg korrupciós kockázatokra hivatkozva ezt az összeget visszatartotta.

Húsz gyanúsítottja van a minisztériumi pályázatos vesztegetési ügynek

Ezidáig húsz embert hallgattak ki gyanúsítottként abban a minisztériumi vesztegetési ügyben, amiben kormányzati tisztviselők "jogtalan előnyért cserébe pályázatíróknak, illetve cégvezetőknek segítettek abban, hogy támogatási kérelmeik sikeresek legyenek, illetve az azokkal kapcsolatban indított ellenőrzések kedvezően végződjenek a pályázók számára," derül ki Polt Péter tájékoztatásából, amit Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő kérdéseire válaszul írt.

Miss Milliónak hívták a korrupt hivatalnokot – Tízmilliárdos vesztegetési ügy a minisztériumban

Minisztériumokon átívelő, tízmilliárdos korrupciós ügyet derített fel az ügyészség. 25 helyszínen csaptak le szerdán, 200 millió forint készpénzt, 60 millió forintnyi értékpapírt, luxusautót és több ingatlant is zár alá vettek, 18 embert pedig gyanúsítottként hallgattak ki. Gulyás Gergely újságírói kérdésre elmondta, az érintett pályázók között nincsenek állami cégek, önkormányzatok, vagy politikai értelemben érintett személyek, valamennyien magánvállalkozások vezetői.
Találatok: [5]  Oldalak:   1