language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Személyek:

Molnár Zsolt highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Molnár Zsolt

Molnár Zsolt (Budapest, 1974. október 4. –) magyar jogász, politikus; 2006. május 16. óta a Magyar Szocialista Párt országgyűlési képviselője. 2006 és 2014 között Budapest II. kerülete helyi önkormányzatának a tagja. 2019. októberében egyhangúlag megválasztották az MSZP pártigazgatójának, emellett az MSZP budapesti elnöki pozícióját is ő tölti be.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

Korrupciós vádakba bukhat bele az MSZP utolsó erős embere

Molnár Zsolt politikai karrierje meglehetősen ellentmondásos, amit jól érzékeltet, hogy nyolc éve híresztelik róla a baloldalon: a Fidesz beépített embere. Ehhez képest mégis befutó helyet kaphatott a Márki-Zay Péter vezette baloldali összefogás országos listáján. Molnár karrierjét több botrány kísérte, ám legutóbbi korrupciós ügye – amelyben a gyanú szerint 40 millió forint vesztegetési pénzt vett át – akár pályája végét is jelentheti.

Vallomás: Molnár Zsolt 40 millió forint vesztegetési pénzt vett át az Olimpia parkban

Horváth Csabán és Tóth Csabán kívül egy harmadik szocialista politikus, Molnár Zsolt is kapott vesztegetési pénzeket Fuzik Zsolttól – derül ki a Magyar Nemzet birtokába jutott kihallgatási jegyzőkönyvből. Az MSZP-s honatya az iratok szerint 40 millió forintot vett át az Olimpia parkban.

Vesztegetési ügy a Terézvárosban

Vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés bűntette megalapozott gyanújával hallgatták ki tegnap a 18 millió forintos korrupciós ügyként elhíresült büntetőeljárásban Bajor Zoltánt, Terézváros SZDSZ-es alpolgármesterét – közölte Keresztes Imre.

Erzsébetvárosi összefonódások

Terézvárosban is tovább nyomoznak. A Legfőbb Ügyészség három hónappal ismét meghosszabbította a nyomozást a terézvárosi önkormányzat vagyonkezelőjénél egy éve leleplezett 18 millió forintos korrupciós ügyben

Fordulat a terézvárosi botrányban – Verók is érintett

Drámai fordulatot hozott a 18 millió forintos terézvárosi vesztegetési botrányban, hogy az önkormányzati vagyonkezelő felügyelőbizottsága hétfői ülésén a cég ügyvédje közölte: jogi határidőn túl, a kerület MSZP-s polgármestere szorgalmazta az érintett belvárosi ingatlan privatizációját.

Terézváros: MSZP-s honatya a gyanú árnyékában

Az MSZP felsőbb köreihez is elérhet az a terézvárosi büntetőügy, amelyben egy értékes ingatlan privatizációjával összefüggésben, vesztegetés miatt a rendőrség nyomoz. Az önkormányzati vagyonkezelő vezérigazgatója előzetes letartóztatásban, társa házi őrizetben van.
Találatok: [7]  Oldalak:   1