language

Intézmények:

Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

A 'filozófus-ügyben' pert nyert Radnóti Sándor

Radnóti Sándor Széchenyi-díjas irodalomtörténész, esztéta sajtópert kezdeményezett - Lehner Katalin ügyvéd által - a Magyar Nemzet ellen a lap „filozófusbotránnyal" kapcsolatos cikksorozatával kapcsolatban.

Budainak csak Nietzsche szúrja a szemét

Budai Gyula kormánybiztos bekérette a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) által kiírt pályázatok közül ötnek a dokumentációját. Azokét, amelyek tisztaságát a Magyar Nemzet kérdőjelezte meg.

'Heller és bandája': Szolgálóleány a disznóólban

Ricsaj és botrány, súlyos becsületsértések, légből kapott, irritáló százmilliók zajos pattogtatása faltól falig az MTA Filozófiai Kutatóintézetében a filozófusok öt évvel ezelőtt elnyert pályázati támogatásai miatt.

Teniszpályák lefedése a kutatás-fejlesztési alapból

Félmilliárdot „kutattak el” Hellerék címmel közölt cikket a múlt szombaton a Magyar Nemzet, majd több másik írással folytatódott a történet, amelynek lényege,hogy 2004–2005-ben liberális kötődésű filozófusok több százmilliós támogatáshoz jutottak.

Kié a vakcinabiznisz?

Évekig firtatta a Fidesz, hogy valójában kik is állnak a legbefolyásosabb hazai oltóanyagcég mögött, ám most, hogy minden eszközük megvan ehhez a kutatáshoz, már nem annyira kíváncsiak.

Csepeli György: A "svéd kapcsolat"

A társadalomlélektan oktatójaként hálásnak kell lennem a Népszabadságnak: a 2008. június 28-i számban Magyar Bálintról közölt cikk iskolapéldát szolgáltatott arra, hogy miként működik az újságírókban a politikusokkal szembeni előítélet, mely sajnálatosan visszacsapva felerősíti a politikusoknak az újságírókra vonatkozó előítéleteit.

Magyar Bálint "saját magát" képviseli

Magyar és európai uniós (párt)politikai dimenziókban is vihart kavart, hogy - az ügy jelen állása szerint - Magyar Bálint exminiszter a budapesti székhelyű Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EITI) irányító testületének tagja lesz.
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>