language

Intézmények:

Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Megszüntették a nyomozást Gyurcsány Ferenc ellen

Bizonyítottság hiányában megszüntette a Központi Nyomozó Főügyészség a Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, országgyűlési képviselő ellen hivatali visszaélés bűntette miatt folytatott nyomozást az úgynevezett Sukoró-ügyben.

Az államé marad a sukorói telek

A Fővárosi Törvényszék másodfokú ítélete helybenhagyta a Sukoró-ügyben korábban hozott verdiktet: a sukorói telekcsere-szerződés semmis.

Hol vannak az újabb sukorói gyanúsítottak?

Eddig hat gyanúsítottja van a sukorói telekcsere ügyében hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt folyó nyomozásnak, ám a Központi Nyomozó Főügyészség korábban jelezte újabb személyek meggyanúsításának a lehetőségét is. A hatóság előre sosem közöl ilyen típusú információkat, ám a nyomozás eddigi logikája alapján főként azok jöhetnek szóba, akik részt vettek a döntésben.

Repkednek a milliók az állami cégeknél

Néhány állami vállalat már a szeptember 15-i határidő lejárta előtt megjelentette internetes oldalán vezetői javadalmazásának listáját, mások az utolsó percig kivártak. Tegnap késő délután még sok honlapon hiába nézelődtünk.
Találatok: [4]  Oldalak:   1