language

Lapok:

Népszava highlight_off

Intézmények:

Századvég Politikai Iskola Alapítvány highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Közbeszerzés nélkül nyert milliárdos "tendert" a Századvég

905 millió forintos megbízást adott közbeszerzés nélkül a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium arra, hogy az EU-lakosság menekültekhez való hozzáállását kutassák. Indoklásként arra hivatkoznak, hogy 2015-ben egyszer már nyert a Századvég.

Folytatódik a Századvég-gate

Van Századvég-ügy, amelynek feltárásában a nemzetbiztonsági bizottság tegnapi ülésén csak félig jártak sikerrel. Az ugyanis nem derült ki, hogy 2013 októbere előtt hozzájuthatott-e minősített iratokhoz az alapítvány. Molnár Zsolt, a testület MSZP-s elnöke ezért más szocialista képviselőkkel együtt közérdekű adatigényléssel, interpellációkkal, kérdésekkel akarja kideríteni, kitől, milyen megbízást kapott a Századvég, amely 2010 és 2014 között 3,9 milliárd forint értékű munkát végzett a kormánynak. A fideszes Németh Szilárd viszont lezártnak tekinti az ügyet.

A Liberálisok kikérik a jegybanktól a Századvég-csoport tanulmányait

A Magyar Liberális Párt (Liberálisok) közérdekű adatigényléssel kívánja megismerni a Századvég-csoport összes, a Magyar Nemzeti Banknak (MNB) készített tanulmányát.

Bajban a Századvég?

A Liberálisok szerint minden bizonnyal van titkolnivalója a Századvégnek, ha csaknem egy hét kellett ahhoz, hogy reagáljanak a velük kapcsolatos hírekre. Úgy látják: nem lehet véletlen az sem, hogy a civilek számos kísérlete, valamint Lázár János kancelláriaminiszter ígérete ellenére sem ismerhette meg a mai napig a nyilvánosság a milliárdokért készített tanulmányokat.

Bankot robbanthat a Századvég-csoport

Egymilliárd forintot kereshet - más mellett - a nemzeti szerencsejáték-stratégia kidolgozásával a Századvég-csoport. A kormányzati tenderen győztes konzorcium amúgy is 2,2 milliárd forintért ad tanácsokat 2014 végéig, ezen felül számlázhat egymilliárdot május végéig különféle koncepciókért. Így az eredetileg tavaly őszre ígért szerencsejáték-stratégiáért is, amit megelőzött az ágazati törvény módosítása.

Pénzen hízik a holdudvar

Háromszázmilliós szerződés a Fidesz-frakció volt kabinettitkárának, egymilliárd a kormányszóvivő volt cégének - néhány friss példa az Orbán-kabinet által meghirdetett "takarékos államra". Szinte nem múlik el nap anélkül, hogy a központi államigazgatás ne kötne szerződést a Fidesz-holdudvarhoz sorolt személlyel vagy társasággal.

Habony és Rogán kaszinózni ment Abu-Dzabiba?

A hivatalos programokon túl kaszinózni is maradt ideje Orbán Viktor személyes tanácsadójának, Habony Árpádnak és Rogán Antalnak Abu-Dzabiban, az utóbbi idők legellentmondásosabb diplomácia utazásán - bár Rogán sajtósa utóbb cáfolta, hogy a politikus kaszinózott volna. Az egyre rejtélyesebb fideszes kiruccanásról új információk kerültek nyilvánosságra.

Felpörgött a pénzszivattyú

A fejlesztési minisztériumba ejtőernyőzött Németh Lászlóné nagy elánnal látott hozzá küldetéséhez és legfontosabb feladatának tekintette, hogy szinte azonnal duplájára 2,6 milliárdra, szükség esetén akár 3 milliárdra emelje a Fidesz vezető háttérembereihez és rajtuk keresztül Orbán Viktorhoz kötődő Századvég csoportnak korábban juttatott 1,3 milliárdos megbízást.
Találatok: [10]  Oldalak:   1