language

Intézmények:

Budapest Főváros Önkormányzata highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [36]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>

Hatalmas ingatlanmutyit véd a római-parti mobilgát, annyi milliárdot tesznek zsebre, amennyit mi kifizetünk

Tarlós István főpolgármester a közelmúltban a Római-part növényzetét védő civileket tette felelőssé a terület hézagos árvízbiztonságáért, a projektet azonban sokkal inkább a kormány és a főváros vitái hátráltatják. A folyton változó beruházás közben egyre inkább egy nagyszabású ingatlanmutyi alakját ölti.

Így rohadnak Simicska oszlopai a belvárosban

Amire a főváros épít, az egy döglött ló - foglalta össze az oszlopper jelenlegi állását Magyar György, a Mahir Cityposter Kft. jogi képviselője. Amíg a tárgyalást egy hónappal elnapolták, addig Budapest belvárosában sorra rozsdásodnak el a hirdetőoszlopok plakátok hiányában.

Cégre szabhatták a fővárosi tendert

Megüti a főnyereményt az a cégcsoport, amely elnyeri a budapesti városnéző buszok működtetési jogát. Az ügyre rálátó forrásaink szerint a kiírásra váró tenderen győztes cég vagy konzorcium évente 60 millió forint körüli koncessziós díjért kaphatja meg 20 évre a másfél milliárdosra taksált piacot, amelyen eddig hivatalosan négy – az összefonódások miatt valójában három – vállalkozás osztozott. A koncesszió birtokában a monopolhelyzetbe kerülő cég nyeresége gyakorlatilag garantált.

Kitört a fideszes belháború a PeCsa miatt, egymilliárd a tét

Milliárdos kártérítést követel a Városliget Zrt.-től és a fővárostól a Petőfi Csarnok korábbi, a kormányzattal eddig jó viszonyt ápoló bérlője.

„Aki disznókkal birkózik, maga is mocskos lesz” – Simicskáék folytatják a harcot

Simicska ügyvédje disznókat emlegetett, a bíró pénzbírságot helyezett kilátásba az áthallásokra alkalmas közmondások idézése miatt. A Mahir hirdetőoszlop-pere ma folytatódott.

A főváros szerint ostobák Simicska okos oszlopai

A fővárosi oszlopper főszereplőivé váltak a hirdetőhengereken elhelyezett légszennyezettség-mérők, illetve az internetterminálok. Az önkormányzat ezekre alapozza a szerződésbontást. Holott ezek a tenderkiírásnál és a szerződéskötésnél sem voltak többek színes pántlikánál az üzleten.

Kapóra jön a pereskedés Matolcsyéknak

Budapestnek pénzre van szüksége az induló beruházásaihoz, ezért hajlik a Bálna értékesítésére, miközben ingyen átadja a nettó ötmilliárdot érő Dagályt az államnak. Pedig cserébe a BKV finanszírozásának megoldását ígérték a fővárosnak, ami még nem történt meg.

Lenullázták a római-parti gáttendert

Sokadszorra kezdheti elölről a római-parti gátberuházást a fővárosi önkormányzat, a Közbeszerzési Döntőbizottság ugyanis megsemmisítette a tervezési tender eredményét. Budapest – visszaeső jogsértőként – a szokásosnál nagyobb bírságot kapott.

Ez áll a mostani simicskátlanítás mögött

A jelenlegi kormánypártok képviselői 2006-ban még nem találtak morális kifogást abban a szerződésben, amit most jó erkölcsbe ütközőnek nyilvánítottak, és tegnap megszavazták a felbontását. A célkeresztben: Simicska Lajos.

Nem késtek Simicskáék a válasszal Tarlósnak

A Mahir Cityposter Kft. megdöbbenéssel fogadta a Fővárosi Közgyűlés azon döntését, hogy felmondja a velük kötött szerződést. Mivel mindig teljesítették szerződési kötelezettségeiket, nem tudják elfogadni a felmondást - közölték szerdán az MTI-vel.
Találatok: [36]  Oldalak:   1 2 3 4   >  >>