language

Személyek:

Nobilis Kristóf highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Nobilis Kristóf

dr. Nobilis Kristóf (1961-) üzletember. Médiaérdekeltségei voltak, kikötője, étterme, szállodája és ingatlanai vannak. A ma a Schmidt-Ungár család többségi tulajdonában álló BIF egyik alapítója, Schmidt Máriával és egy másik korábbi tulajdonostárssal, Spéder Zoltánnal szoros viszonyt ápol. Hobbija a vitorlázás. Fia, Nobilis Márton (1985-) az Agrárminisztérium államtitkára.

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Hatalmas üzletet kötött Schmidt Mária az állammal

Az állam 380 forintot kért a birtokában lévő részvényekért a kormánybiztosként is tevékenykedő Schmidt Máriától, holott akár 500 forintot is kaphatott volna a Budapesti Ingatlanhasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) papírjaiért. A hvg.hu számításai szerint az ügyleten a magyar állam valamivel több, mint 160 millió forintot bukhatott.
Találatok: [2]  Oldalak:   1