language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Akták:

Rendőri korrupció 2012 highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

825.500.000 Ft

Rendőri korrupció 2012

Rendőri korrupció 2012

A rendőrségi korrupciós ügy 2012. június 1-jén robbant ki, amikor Vizoviczki Lászlóval, számtalan budapesti szórakozóhely tulajdonosával és egyik emberével együtt őrizetbe vették Kalmár Tamást, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közrendvédelmi főosztálya vezetőjét és Hopka Lajost, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) speciális bűncselekmények elleni osztálya vezetőjét. Ezután Gulyás Imrére, az NNI szervezett bűnözés elleni főosztálya vezetőjére és Koblencz Attilára, az NNI kiemelt ügyek osztálya felderítőjére csaptak le. A feltételezések szerint Vizoviczki azért élvezhetett évtizedes védettséget, mert magas rangú rendőröket fizetett le, akik cserébe tájékoztatták a rendőrségi razziákról, illetve segítettek eltussolni neki botrányos ügyeket. (Index.hu)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [50]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Kezdődik V. Lászlóék pere a legszigorúbb minősítéssel

A vesztegetéssel vádolt V. László perében a vádlottak között van rendőr, tűzoltó és pénzügyőr, a vádirat titkosított adatokat tartalmaz, emiatt a sajtó nem lehet jelen.

Indokolatlan titkosítás? Legalább két Vizoviczki-per lesz

Bár elvileg már a végéhez közeledik a Vizoviczki László és társai ellen minősített vesztegetés és adócsalás miatt 2012 nyarán indult eljárás, még nem lehet tudni, mikor zárhatja le a Központi Nyomozó Főügyészség a nyomozást, mivel a védők, kiváltképp a főrendőrök ügyvédei indítványok sorát kívánják még beterjeszteni.

Újabb volt rendőri vezetőt gyanúsítanak a korrupciós ügyben

Újabb volt rendőri vezetőt hallgatott ki gyanúsítottként az ügyészség a "V. László vállalkozót" és több magas beosztású rendőri vezetőt érintő korrupciós ügyben, amely a január elsejével módosult büntetőtörvénykönyv értelmében már katonai ügynek számít - közölte Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.

Vizoviczki-ügy: Állami dolgozók sora a lefizetettek listáján

Nem csak a nyomozás kezdete óta megnevezett hét rendőr gyanúsított segítette törvénytelen eszközökkel a magát korábban egy interjúban szórakozóhelybirodalom-tulajdonosnak mondó Vizoviczki László vállalkozásainak zavartalan működését, hanem számtalan állami alkalmazott is, köztük egy pénzügyőr és egy tűzoltó is.

Hogyan szabadultak a Vizovicki-ügy rendőr gyanúsítottjai?

Szinte egyszerre kézbesítették szerdán a négy rendőr-gyanúsítottnak az előzetes letartóztatásuk meghosszabíbtásáról szóló elsőfokú, és a szabadlábra helyezésükről szóló jogerős bírósági döntést. A Hajógári-szigeti rendőrségi korrupciós ügy 26 gyanúsítottja közül így már senki sincs előzetes letartóztatásban.

Újabb gyanúsítottakat állítottak elő V. László ügyében

Egy keddi akcióban újabb gyanúsítottakat állítottak elő a rendőrök V. László vállalkozó ügyében, amelyben hivatalos személy által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt már több vezető beosztású rendőrtisztet is meggyanúsítottak - értesült az MTI Hírcentrum.

Vizoviczki és a rendőrmaffia

A nyomozás során szerzett bizonyítékok arra engednek következtetni, hogy a gyanúsítottként kihallgatott vezető beosztású rendőrök az alvilág által régóta alkalmazott módszerrel igyekeztek minél több pénzt kicsikarni Vizoviczkiből.

Rendőrségi korrupció: A többség megúszhatja

Nem a múlt héten őrizetbe vett O. Péter mutatta be Kalmár Tamást, a BRFK vesztegetés gyanújával májusban letartóztatott volt közrendvédelmi főosztályvezetőjét Vizoviczki László szórakozóhely-birodalom tulajdonosnak – állítja Arató György, Kalmár Tamás ügyvédje.

Polt Péter: hozott anyagból kezdünk dolgozni

Tisztán büntetőjogi eszközökkel nem lehet eredményesen harcolni a korrupció ellen, a nyomozó hatóságok eljárását szigorú előírások szabályozzák, és hozott anyagból dolgoznak – állítja Polt Péter legfőbb ügyész, aki egy kérdésre elismerte: gyakran a sajtóból értesülnek arról, hogy valaki egy nagy horderejű ügyben feljelentést kíván tenni, ám a beadványa soha nem érkezik meg. A politikai marketing célú feljelentések ellen az ügyészség tehetetlen, és a politikától vár önmérsékletet.

Spájzolt titkok: Szilvásy kérésére találkozott Laborc és Portik

Egy vezető szocialista politikushoz közel álló és a budapesti éjszakai életben is otthonosan mozgó „közvetítőn”, V. Lajoson keresztül lépett kapcsolatba valamikor 2008 nyarán a jelenleg hét ember meggyilkolásának gyanújával felbujtóként előzetes letartóztatásban lévő Portik Tamás előbb Szilvásy Györggyel, a polgári titkosszolgálatokat akkor felügyelő tárca nélküli miniszterrel, majd Szilvásy kérésére (utasítására?) Laborc Sándorral, az NBH akkori főigazgatójával – tudta meg az egykori szocialista tárca nélküli miniszter környezetéből a Népszabadság.
Találatok: [50]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>