language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Személyek:

Szemerey Tamás highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [7]  Oldalak:   1

A jóságos nagybácsi hozzávágott egy lakást Matolcsy fiához a 200 milliós fajtából

Szemerey Tamás, az MNB elnökének unokatestvére megvásárolt egy XIII. kerületi luxuslakást saját vállalkozása nevére, egy másik érdekeltségével felújíttatta, majd a 200 millió forint értékű ingatlan használatát átengedte Matolcsy György fiának. A felújítást ugyanaz a cége végezte, amely a Matolcsy fiú balatoni házát építi, és közben a jegybank alapítványaitól kapja a megrendeléseket.

Luxusút, milliós szakértői díj – így megy el az MNB-alapítvány közpénze

Luxusutazás, havi másfél millió forintos szakértői díj, utólag 50 százalékkal megnövelt bontási költség is szerepel a kecskeméti székhelyű jegybanki alapítvány, a Pallas Athéné Domus Mentis közpénzfelhasználását részletező adatsorban. A kecskeméti városháza szóvivője cáfolja, hogy a polgármester férje kapna havonta másfél millió forintos támogatást a szervezettől.

Unortodox receptre épül a médiacsoport

Közpénzből Matolcsy Györgyhöz több szálon kötődő médiabirodalom épül, derül ki a lapunk birtokában lévő dokumentumokból. A Népszabadság információi szerint a Vs.hu-t alapító, majd nemrég az Origót megvásárló New Wave médiacsoporthoz nemcsak alapítványi pénzek folytak, de állami hitelek is sok százmillió forint értékben. Az ügyben feltűnik Szemerey Tamás, Matolcsy György unokatestvére is.

Nem számítanak tisztességes vizsgálatra Matolcsyék ellen

Hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz az Együtt – a Korszakváltók Pártja a VS.hu kiadójának nyújtott, félmilliárdot meghaladó jegybanki alapítványi támogatás miatt – közölte a párt szombaton. Azt írták, a VS.hu-t és az Origót is kiadó New Wave Kft. mögött Szemerey Tamás áll, aki Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére. Ezért az Együtt felszólítja Szemereyt, hogy fizesse vissza a támogatást.

Közpénzből lett nagyágyú a vs.hu

Több mint 600 millió forintot kapott tartalom-előállításra, illetve könyvkiadásra a Vs.hu kiadója és az Origo újdonsült tulajdonosa, a New Wave Media-csoport (NWM) a jegybanki alapítványoktól. A kiadó sajtóértesülések szerint Szemerey Tamás érdekeltsége, aki Matolcsy György MNB-elnök unokatestvére.

Matolcsy figyel arra, hogy a családtagok is pozícióban legyenek

Amióta Matolcsy György jegybankelnökként nekifogott a nemzeti értékek őrzésének, nagyobb figyelmet fordít arra is, hogy másfajta értékeket is a szerinte megfelelő polcra helyezzen. S mivel a család a legnagyobb érték, a rokonságot is megfelelő helyen érdemes tudni. Tágabb családjából ma hatan vannak pozícióban.
Találatok: [7]  Oldalak:   1