language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Személyek:

Varga Bálint highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Nem ejtettek nagyvadat – Indul a Sukoró-per

Az ügyészség álláspontja szerint a King’s City-beruházást lehetővé tévő sukorói telekcsere miatt 1,2 milliárd forint vagyoni hátrány érte volna a magyar államot, noha az ezt alátámasztó értékbecslés beszerzése az ügyészségnek a nyomozati iratok szerint komoly erőfeszítésébe került.

Mit keres a süteményrecept a sukorói vádiratban?

Politikai érdekek szolgálata, a baloldal lejáratása – Tátrai Miklós elsőrendű vádlott szerint ez a fő célja a Sukoró-pernek, amely a negyvenezer oldalas vádirat és Tátrai többórás vallomásának ismertetésével hétfőn kezdődött Szolnokon. A helyszín kijelölése miatt a vádlottak alkotmánybírósági vizsgálatot kértek, ezt azonban a bírónő elutasította.

Sukoró-ügy: hétfőn kezdődik a büntetőper

A Központi Nyomozó Főügyészség tavaly július 20-án jelentette be, hogy vádat emelt öt ember ellen a sukorói telekcserével összefüggésben. A beruházással összefüggő telekcsere-szerződés teljesülése esetén 1,294 milliárd forint kár érte volna az államot. Jövő héten kezdődik a büntetőper.

Hol vannak az újabb sukorói gyanúsítottak?

Eddig hat gyanúsítottja van a sukorói telekcsere ügyében hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt folyó nyomozásnak, ám a Központi Nyomozó Főügyészség korábban jelezte újabb személyek meggyanúsításának a lehetőségét is. A hatóság előre sosem közöl ilyen típusú információkat, ám a nyomozás eddigi logikája alapján főként azok jöhetnek szóba, akik részt vettek a döntésben.
Találatok: [4]  Oldalak:   1