language

Kulcsszavak:

hallgatói önkormányzat highlight_off
oktatás highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [51]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>

Szabálytalanul működött egy csomó hallgatói önkormányzat az ÁSZ szerint

Nem szabályszerűen alakultak meg 2013 és 2016 között az állami fenntartású egyetemek, főiskolák hallgatói önkormányzatai, ezért a nemzeti felsőoktatási törvényben biztosított jogosítványaik gyakorlásának feltételei nem álltak fenn – hangzott el az Állami Számvevőszék (ÁSZ) pénteki budapesti sajtótájékoztatóján, amiről az MTI számolt be.

Visszautasította az Alkotmánybíróság Török Márk alkotmányjogi panaszát

Az Alkotmánybíróság (AB) öttagú tanácsa július 10-én visszautasította Török Márk, a volt szegedi HÖK-elnök indítványát. Török még akkor fordult bírósághoz, amikor a Szegedi Tudományegyetem rektora 2016-ban megsemmisítette az őt megválasztó választmányi határozatot. A másodfok akkor helybenhagyta az elsőfokú határozatot, ezután Török az AB-hoz fordult.

Üdvözlünk a HöK Monitoron!

Oldalunkon megtalálod Magyarország 20 legnagyobb felsőoktatási intézményében működő Hallgatói Önkormányzatok személyi kifizetéseit, egészen 2010-ig visszamenőleg. Az adatbázis használata teljesen anonim, így bátran kereshetsz benne. Ha név szerint szeretnél egy képviselő zsebébe pillantani, használd a lenti keresőmezőt. Az egyetemek menüpont alatt kedvedre böngészhetsz több mint 50 ezer átutalás között.

A bíróság szerint sem lehet tovább HÖK-elnök a leválthatatlan Török Márk

Tavaly októberben írtuk, hogy ismét Török Márkot választotta a szegedi egyetem hallgatói önkormányzata (EHÖK) elnökké. Török olyan régóta tölti be ezt a posztot, hogy 2015-ben gyakorlatilag rá (is) szabtak egy korlátozó törvénymódosítást, ami legfeljebb négy évben szabja meg, hogy mennyit lehet valaki HÖK-elnök. Az egyetem meg is semmisítette a megválasztását, majd az egyetem 12 dékánja is felszólította őt távozásra. Török erre támadó válaszlevelet írt.

A Debreceni Egyetem először pénzt kért, majd a NAIH-hoz fordult illegális adatgyűjtés miatt...

A Debreceni Egyetem csak közel félmillió forintért cserébe lenne hajlandó elárulni, hogy a Hallgatói Önkormányzatuk tisztségviselői mikor, mennyi pénzt kaptak az Egyetemtől. Miután bírósághoz fordultunk, az Egyetem azzal állt elő, hogy sok felsőoktatási intézménytől egyszerre közérdekű adatot kérni törvénysértő. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) szerint azonban az adatigényléseink teljesen rendben vannak.

Török Márk leválthatatlan a HÖK-elnöki posztról

Ismét Török Márkot választotta a szegedi egyetem hallgatói önkormányzata (EHÖK) elnökké, közölte a szervezet sajtófőnöke. Patai Ádám azt írta, "az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat rendes választmányi ülése lezajlott, 2 pályázat érkezett be az EHÖK elnöki poszt betöltésére, az egyik pályázó még a választás előtt visszalépett".

Bepereltük a Műszaki Egyetemet, mert nem adják ki a hökös pénzeket

Majdnem 300 ezer forintot kér a BME azért, hogy elárulja a hallgatói önkormányzat tisztségviselőinek nyújtott kifizetéseket. Más egyetemek ingyen kiadták ugyanezeket a kifizetési listákat. A BME ellen keresetet nyújtottunk be a Fővárosi Törvényszéken.

Török Márk megfellebbezte a kirúgását

Török Márk szegedi HÖK-elnök bírósági felülvizsgálatot kezdeményezett az őt az elnöki székből elmozdító egyetemi döntés ellen. Miután megírtuk, hogy egy tavalyi törvénymódosítás miatt minden bizonnyal törvénytelen volt Török legutóbbi elnökké választása, az egyetem megsemmisítette a választásról szóló HÖK-ös döntést. A tizenkét éve regnáló HÖK-elnök nem hagyja magát.
Találatok: [51]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>