language

Intézmények:

Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) highlight_off

Kulcsszavak:

oktatás highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

A létéért küzd Iványi Gábor egyháza, már a dolgozókat sem tudja kifizetni

Ebben a hónapban eddig 75 ezer forintot kaptak a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség alkalmazottai. Pedig sokan alig élnek jobb körülmények között, mint azok, akiket ellátnak. Iványi Gábor az Euronewsnak azt mondta, Magyarországon diktatúra van.

130 millió forintot tartott vissza az állam Iványi Gáboréktól

„A NAV által engedélyezett halasztás ellenére ma újabb 130 millió forintot tartott vissza a magyar állam az intézményeink működtetése után járó normatívákból, így jelenleg nem tudunk teljes fizetést biztosítani a több mint ezer munkatársunknak."

A közszolgálati egyetemtől 7 milliárd forint EU-s pénzt vontak el szabálytalanságok miatt

Két projektre összesen közel 30 milliárd támogatást kapott a sokszor csak Orbán kedvenc egyetemeként emlegetett Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE), ugyanakkor az eljáró hatóság szabálytalanságokat talált mindkét projekt kapcsán. Az NKE az Átlátszó érdeklődésére elárulta: a szabálytalanságok miatt a két projekt költségvetését összesen 24%-kal csökkentette az Irányító Hatóság. Információink szerint ugyanakkor a pénzügyi korrekcióból adódó fizetési kötelezettség egy részét, több mint 1,6 milliárd forintot minden valószínűség szerint nem az egyetemnek kellett rendeznie.

Robog tovább a 4iG: most 3,3 milliárdos munkát nyertek

Újabb jól tejelő munkát nyert el a 4iG. Ezúttal köznevelési és szakképzési intézmények korszerű, és egységes vezeték nélküli hálózati infrastruktúrájának kialakítása a feladat a "konvergencia régiókban", vagyis Budapesten és Pest megyén kívül az ország minden részén lévő, köznevelési és szakképzési intézményekben. A munkát uniós forrásból fizetik, a GINOP program keretében, összértéke 3,3 milliárd forint. A 4iG-t a Mészáros Lőrinc barátjaként is ismert Jászai Gellért vezeti. Cége a koronavírus-korszak kezdetével sem veszített a lendületéből: márciusban egymilliárdos munkát nyertek a NAV-tól, áprilisban 422 milliósat a Paks II Zrt.-től, májusban 3,7 milliárdosat a Nébihtől, szintén májusban 970 milliósat a NISZ-től, júliusban 4,2 milliárdosat az IKK Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt.-től, szintén júliusban pedig 1,1 milliárdosat, megint csak a NAV-tól.

OLAF-jelzések: a NAV nem találja az Öveges-program szétlopásának felelőseit

A 2014-ben kezdődött Öveges-program során az Európai Unió 14 milliárd forint támogatást adott a természettudományos oktatás fejlesztésére. A támogatás törvénysértő felhasználására az OLAF (Európai Csalási Elleni Hivatal) is felfigyelt, Hadházy Ákos országgyűlési képviselő pedig évekig tájékoztatta a nyilvánosságot a botrányos részletekről. A Miniszterelnökség vizsgálata súlyos szabálytalanságokat állapított meg, az NNI lepasszolta a nyomozást a NAV-nak, az pedig azóta is tologatja az ügyet. Sajtóhírek szerint a 14 milliárd forintos programból több száz millió forintot kellett visszafizetni az EU-nak a magyar költségvetésből, de a pontos összeget sem a Miniszterelnökség, sem az EMMI nem közölte.

Öveges Program - Se pénz, se felelős

A 14 milliárd forintos tanterem felújítások során elkövetett visszaélések felelőseit 2014 óta nem találja se az ügyészség, se a NAV. A vádhatóság nem jeleskedik az OLAF-jelzések utáni feltárásokban sem.

A NAV plágiummal vádolja az LMP-t

A NAV szerint az az LMP által készített dokumentum, amely az áfacsalásokról és az adóhatóság szerepéről szól, olyan részleteket tartalmaz, amik a NAV egy belső, szerzői jogvédelem alatt álló oktatási anyagából származnak. Az adóhatóság szerint az LMP nem kért engedélyt a szövegrészek felhasználásához, ezért jogsértést követett el.

„Az adócsalást üldözzék, ne a korrupciókutatót!”

Tiltakozást tett közzé honlapján az Oktatói Hálózat annak kapcsán, hogy a NAV feljelentette Jávor István korrupciókutatót az adóhatóság jó hírnevének megsértése miatt, és 3 millió forintos kártérítést kér tőle. Az oktatók szerint a megfélemlítő akció a pártállami időket idézi.

Százmilliót fialt a nyelvvizsgacsalás

Nincs olyan szelete a közéletnek, ahonnan ne találnánk a nyelvvizsgabotrányban érintett embert, állítják egybehangzóan az ügy ismerői. A rendszert a kilencvenes években építették ki, a főszervező százmilliós vagyont szedhetett össze, sportkocsijának és több ingatlanának zár alá vétele jelenleg is folyik. Meglepő részletekre bukkantunk a nyelvvizsgabotrányról.

Ahol a csempész is az elit része

Tompán a helyi elit három fő társadalmi csoportból kerül ki: a pedagógusok, a vámtisztek és a csempészek köréből. A város most időközi választás előtt áll, ezért magasra csapnak az indulatok. Kidőlt zászlórudak és túlfizetett pedagógusok a kampány szereplői.
Találatok: [10]  Oldalak:   1