language

Intézmények:

ATEV Fehérjefeldolgozó Rt. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Az FVM Torgyán költekezését vizsgálja

Miközben feljelentéskiegészítést rendelt el a rendőrség az Agrármarketing Centrum elleni, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) által tett feljelentés ügyében, az FVM saját belső ellenőrzéseket is végez. A minisztérium tavalyi gazdálkodását vizsgálják. Vonza miniszter szerint jogi lépések is elképzelhetők, ha beigazolódik a gyanú: szabálytalanul költötték el - például kutyaeledelre és rágógumira - a tavalyi reprezentációs keretet a tárca előző vezetői.

Letartóztatták a Concordia Rt. volt vezetőjét

A bíróság előzetes letartóztatásba helyezte Korompai Nicolettet, az FVM-hez tartozó közraktározási vállalat volt vezérigazgatóját. Több százmillió forintos károkozással és emiatt hűtlen kezeléssel gyanúsítják a rendőrök, aki szerdán vették őrizetbe.

A napokban döntenek Szabadi mentelmi jogáról

A javaslatot már megküldték a Legfőbb Ügyészségnek, ahol várhatóan még a héten döntenek arról, hogy továbbítják-e a parlament mentelmi bizottságának. Az ügyet ismerő szakértők ugyanakkor biztosra veszik, hogy rövidesen megküldik a parlamentnek a mentelmi kérelmet.

Az FVM egy cége félmilliárdot fizetett egy porig égett fehérje-feldolgozó üzemért

A Világgazdaság úgy tuja: az agrártárca vizsgálatot indított, hogy kiderítse, a saját tulajdonában lévő Atev Fehérjefeldolgozó Rt. megvásárolhatott-e irreálisan nagy összegért egy porig égett üzemet.

Összefonódásokra derülhet fény egy, az FVM tulajdonában lévő cégnél

"Belterjes" privatizációra és vezetői összefonódásra utaló események játszódtak le az Atev Fehérjefeldolgozó Rt. elmúlt kétéves gazdálkodásában - írja a Világgazdaság. Az állati tetemek és feldolgozóipari melléktermékek ártalmatlanítását végző társaság szerint Szabadi Béla gyakorolta a tulajdonosi jogokat alapítói határozatokkal.

Több mint 800 milliót kapott a Fradi az FVM cégeitől

Több mint 800 millió forintot juttattak a Ferencvárosi Torna Clubnak Torgyán József miniszterségének ideje alatt a földművelésügyi minisztérium cégei - a Népszava információi szerint ezt állapította meg a tárca belső vizsgálata. Az értesülést a minisztérium több vezetője is megerősítette.

Kormányfői utasításra ellenőrzik az agrártárca cégeit

A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal soron kívüli vizsgálatot rendelt el az FVM felügyelete alá tartozó több cégnél. A vizsgálatban elsősorban arra kíváncsiak, hogy a különböző kht.-k vagy a hozzájuk tartozó kft.-k mennyi állami támogatást kaptak, azt hogyan használták fel és milyen kapcsolati rendszerben végezték a tevékenységüket.
Találatok: [8]  Oldalak:   1