language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Helyek:

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [46]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Kemény harcot ígér Pécsnek a Zsolnay tulajdonosa

Nem nyugszanak a kedélyek a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-ért folytatott harcban a cég többségi tulajdonosa, Bachar Najari és a zrt. kisebbségi gazdája, a fideszes irányítású pécsi önkormányzat között.

Mintha egy gengszterfilmet néznék, olyan a Zsolnay története

„Mintha egy filmet néznék. Gengszterfilmet. Csak bámulok.” Így beszél a Zsolnay Porcelánmanufaktúra egyik volt dolgozója, amikor arról kérdezem, hogyan élte meg az elmúlt fél évet a gyárban. Pécsen még sokan érzik ugyanígy. Egy felettébb szövevényes történet szálait próbáljuk meg fölfejteni.

Börtönbe megy a püspöki titkár

Most már jogerős: két év tíz hónapot kell ülnie W. Gyulának, aki római katolikus papként korábban püspöki titkár, majd 1994 és 2010 között a pécsi egyházmegye vagyonkezelője volt.

Nem ismerik az V. kerületi tékozlást vidéken

Nem fenyegeti az V. kerületihez hasonló ingatlanbotrány a nagyvárosokat. Mint megírtuk, a fővárosi kerületek döntő többsége nem ad, vagy szigorú feltételekhez köti az üzlethelyiségek bérlőinek juttatott vételárengedményt. Vidéki tudósítóink körképéből most kiderül: a nagyvárosok inkább bérbe adják üzleteiket.

Pécsi vesztegetés: megszólalt a volt gazdasági főigazgató

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) volt gazdasági főigazgatója állítja, egy nem közbeszerzésre kötelezett magáncég saját építőipari beruházásáról és 70 millió forint nyereségéről beszélt Bódis Józseffel, a PTE jelenlegi rektorával azon a hangfelvételen, amelyet egy ismeretlen pénteken juttatott el több szerkesztőségnek. Imhof Gábor szombaton nyilatkozott a hvg.hu-nak.

Hűtlen kezelés? A múzeum nem is tudott arról, hogy vásárol

A pécsi Janus Pannonius Múzeum 19 millióért vásárolt egy aukción egy Zsolnay-vázát. A múzeum szakmai vezetése azonban nem akarta megvenni, nem is tudott az akcióról. A vételről politikusok döntöttek, de a polgármester ünneprontónak tartotta a kérdést, hogy kicsoda és milyen felhatalmazással.

Jogerős: a Fidesz megsértette az MSZP jó hírnevét

A Pécsi Ítélőtábla jogerős ítélete szerint megsértette az MSZP jó hírnevét a pécsi közgyűlés Fidesz-KDNP-frakciójának vezetője, amikor azt állította, hogy a szocialista városvezetők 2002 és 2009 között több mint hárommilliárd forinttal jutalmazták meg önmagukat - jelentette be Tóth Bertalan, az MSZP országos elnökségének tagja Pécsen kedden sajtótájékoztatón. Hoppál Péter a pontatlan fogalmazásért sajnálkozását kifejezve arra hívta fel a figyelmet, hogy a korábbi szocialista városvezetés 23 évre adósságba verte Pécset.
Találatok: [46]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>