language

Lapok:

Intézmények:

Pénzügyminisztérium highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Gyurcsány, Veres és Oszkó is idézést kapott

Szerdán folytatódik a Sukoró-ügyként ismert, Tátrai Miklós, a vagyonkezelő egykori vezérigazgatója és társai büntetőperének tárgyalása a Szolnoki Törvényszéken.

Tátrai: Mindenki tisztességes volt a Sukoró-ügyben

Csaknem öt órán át beszélt a saját védelmében Tátrai Miklós volt MNV-vezér, a sukorói telekcsere-ügy elsőrendű vádlottja. Az ügyben különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérlete miatt folyik az eljárás.

Sukoró-ügy: Tátrai tagadta a bűncselekményeket

Tátrai Miklós, volt MNV elnök szerint jogszerűen, az állam érdekében jártak el a sukorói telekcsere ügyében, az egész ügyet szerinte Csurcsány Ferenc volt miniszterelnök vádlottá nyilvánítása érdekében generálták. Az eljárás első számú gyanúsítottját különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének kísérletével vásolja a Központi Nyomozó Főügyészség.

Megkezdődött a Sukoró-per

Hétfőn reggel 9 órakor megkezdődött a büntetőper ma a sukorói telekcsere ügyében a Szolnoki Törvényszéken. Az öt vádlott ellen indult, több mint száz tanút felsorakoztató perben januárra még öt tárgyalási napot tűztek ki, márciusban pedig hét napon lesz tárgyalás.

A Sukoró-ügy miatt vitázik Gyurcsány az ügyészséggel

Gyurcsány Ferenc Facebook-bejegyzése szerint bűncselekmény hiányában szüntették meg ellene a nyomozást a Sukoró-ügyben. A bejegyzésre reagált az ügyészségi szóvivő, aki közölte, hogy nem bűncselekmény, hanem bizonyítottság hiányában szűnt meg a volt miniszterelnök ellen a nyomozás.

Hiába várta Gyurcsány, nem lesz vádlott a Sukoró-ügyben

Majdnem háromévnyi nyomozás után vádat emelt az ügyészség a Sukoró-ügyben, de Gyurcsány Ferenc nincs a vádlottak között. Az ügyészség a Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő volt vezérigazgatóját, Császy Zsoltot, az MNV volt értékesítési igazgatóját, Markó Andreát, a Pénzügyminisztérium volt szakállamtitkárát és egy értékbecslőt vádolt meg különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérletével.

Gyurcsány Ferenc bocsánatkérést vár Polt Pétertől

Gyurcsány Ferenc szerint Polt Péter megijedt, és nem merte vállalni, hogy megvádolásának kockázatát. A volt miniszterelnök azok után írt a Facebookra, hogy kiderült: nem emel vádat ellene az ügyészség a Sukoró-ügyben.

Még nem akadt nagy hal Budai horgára

Elhúzódó vizsgálatokat, megszüntetett nyomozásokat és egy felmentő ítéletet tud felmutatni Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos, aki a héten adja át jelentését a kormánynak az elszámoltatásról. Az elszámoltatási kormánybiztosok majdnem másfél ezer üggyel foglalkoztak az elmúlt két évben, de ezek többsége a gyanúsításig sem jutott, és jelenleg mindössze négy ügyben zajlik bírósági eljárás. Gyurcsány Ferenc viszont a héten vádlott lehet.

Határozottsága miatt lett gyanús az ügyészeknek Gyurcsány a sukorói ügyben

Minisztériumi levelezésekre és több tanú vallomására alapozza az ügyészség az [origo] információi szerint azt a gyanút, hogy Gyurcsány Ferenc a hatáskörét túllépve gyorsította meg a sukorói kaszinóberuházáshoz szükséges állami ingatlancserét. Egy, az ügyészség álláspontját ismerő forrás szerint több bizonyíték utal arra, hogy Gyurcsány önkényesen, a szabályos ügymenetet figyelmen kívül hagyva döntött a sukorói befektetők érdekében.

Persorozattal zárja le a sukorói ügyet a kormány

Két ügyvédi irodát bízott meg a gazdasági minisztérium 44 millió forintért, hogy képviseljék az államot a Sukoróra tervezett kaszinóberuházás meghiúsulása miatt indult perekben. Az egyik pert az állam indította a beruházók ellen, és 2,1 milliárd forint kötbért követel tőlük.
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>