language
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

A közszolgálati egyetemtől 7 milliárd forint EU-s pénzt vontak el szabálytalanságok miatt

Két projektre összesen közel 30 milliárd támogatást kapott a sokszor csak Orbán kedvenc egyetemeként emlegetett Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE), ugyanakkor az eljáró hatóság szabálytalanságokat talált mindkét projekt kapcsán. Az NKE az Átlátszó érdeklődésére elárulta: a szabálytalanságok miatt a két projekt költségvetését összesen 24%-kal csökkentette az Irányító Hatóság. Információink szerint ugyanakkor a pénzügyi korrekcióból adódó fizetési kötelezettség egy részét, több mint 1,6 milliárd forintot minden valószínűség szerint nem az egyetemnek kellett rendeznie.

„Az adócsalást üldözzék, ne a korrupciókutatót!”

Tiltakozást tett közzé honlapján az Oktatói Hálózat annak kapcsán, hogy a NAV feljelentette Jávor István korrupciókutatót az adóhatóság jó hírnevének megsértése miatt, és 3 millió forintos kártérítést kér tőle. Az oktatók szerint a megfélemlítő akció a pártállami időket idézi.

Nemzeti stratégia készül a korrupció ellen

Októbertől összesen százharminc ezer rendvédelmi dolgozó köztisztviselő tevékenységét, kifogástalan életvitelét felügyeli és ellenőrzi a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ), amelynek főigazgatója, Bolcsik Zoltán a lapunknak adott interjúban a megnövekedett feladatok ellátásáról, valamint az amerikai kitiltási botrány kapcsán a nemzetbiztonsági bizottságnak adott tájékoztatójáról is beszámolt.

Korrupcióból jelesre vizsgázott Magyarország

Tudományos elismerést kapott két magyar kutató Amerikában, akik a korrupció természetrajzát írták le. Volt honnan meríteni, Magyarország a föld országainak legkorruptabb harmadába tartozik.

Magyar harc a korrupcióval: hallgasson, aki jót akar

Bár a Fidesz-kormányzat nem győzi hangsúlyozni, mennyi mindent tesz a rendszert átszövő korrupció és bűnözés ellen, az elmúlt négy év gyakorlata mégis az: aki kinyitja a száját, mert visszaélést, esetleg a közpénzek felszívódását látja, az hamar bajba kerül.

Zöld dossziés civilek tüntettek a NAV-botrány kivizsgálásáért

Több mint ezren tiltakoztak szombat délután a fővárosban amiatt, hogy szerintük a kormány eltussolja a Horváth András által nyilvánosságra hozott adócsalási ügyet. A civil szervezetek felhívására az adóhatóság székháza előtt összegyűlt tömeg táblákkal, zászlókkal és a volt adóhatósági dolgozó miatt elhíresült zöld dossziékkal vonult a Belügyminisztériumhoz, majd a Parlamenthez. Itt Horváth is beszédet mondott, szerinte a nagy cégeket "futni hagyják", míg a kicsiket üldözik.

Törvénytelen lehet a Horváth András elleni büntetőeljárás

Négy szervezet (Társaság a Szabadságjogokért, Transparency International, K-monitor, Átlátszó) azt írta, hogy láthatóan nagyobb vehemenciával nyomoz a rendőrség a NAV-ot súlyos korrupciós vádakkal illető Horváth András ellen tett feljelentés miatt, mint az egykori adóellenőr által tett közérdekű bejelentés ügyében.

Vizoviczki-ügy: Állami dolgozók sora a lefizetettek listáján

Nem csak a nyomozás kezdete óta megnevezett hét rendőr gyanúsított segítette törvénytelen eszközökkel a magát korábban egy interjúban szórakozóhelybirodalom-tulajdonosnak mondó Vizoviczki László vállalkozásainak zavartalan működését, hanem számtalan állami alkalmazott is, köztük egy pénzügyőr és egy tűzoltó is.

Százmilliót fialt a nyelvvizsgacsalás

Nincs olyan szelete a közéletnek, ahonnan ne találnánk a nyelvvizsgabotrányban érintett embert, állítják egybehangzóan az ügy ismerői. A rendszert a kilencvenes években építették ki, a főszervező százmilliós vagyont szedhetett össze, sportkocsijának és több ingatlanának zár alá vétele jelenleg is folyik. Meglepő részletekre bukkantunk a nyelvvizsgabotrányról.
Találatok: [9]  Oldalak:   1