language

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [163]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Az ORFK azt magyarázza, miért vett 15 éves helikoptereket közbeszerzés nélkül

Kiváló minőségű, hibátlan műszaki állapotban lévő helikoptereket vásárolt, az elérhető legjobb ár-érték arány figyelembevételével a rendőrség - emelte ki az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Gyanúsan viselkedik a rendőrség a belvárosi ingatlanügyben

A rendőrség megszüntetné a nyomozást a belvárosi ingatlanügyben, mondván: nem történt bűncselekmény. Csakhogy a döntés joga az ügyészségé, amely ragaszkodik a nyomozás folytatásához. A rendőrség mégis megküldte álláspontját a Rogán Antal és Juhász Péter közötti pert tárgyaló bíróságra.

Újabb korrupt határrendészeket fogtak el a záhonyi határnál

Ismét korrupcióval gyanúsított rendőröket fogtak el a záhonyi határrendészeti kirendeltségen - számolt be az M1 aktuális csatorna hétfőn, esti Híradójában. Az M1-nek Pintér Sándor belügyminiszter hangsúlyozta: könyörtelenül kizárnak mindenkit, aki a korrupcióval megfertőződött.

Kenőpénz alsógatyába és melltartóba is ment Záhonynál

A Központi Nyomozó Főügyészség gyanúsítottként hallgatta ki a Záhonyi Határrendészeti Kirendeltség harminc hivatásos rendőrét. Huszonegyet őrizetbe vettek - tájékoztatta a sajtót Keresztes Imre főügyész. Délután hat rendőrt előzetes letartóztatásba helyeztek.

Három év börtönre ítélték Kiss Ernőt

Nem jogerősen három év börtönbüntetésre ítélte a Fővárosi Törvényszék Kiss Ernőt, az ORFK egykori bűnügyi főigazgatóját. Három évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától, emellett 600 ezer forint pénzbüntetésre is ítélte, és 120 ezer euró erejéig vagyonelkobzást is elrendelt vele szemben.

Csak elterelés az egész Kiss-ügy?

Az idézett tanúk nem mentek el pénteken a vesztegetéssel vádolt Kiss Ernő dandártábornok tárgyalására, ahol a bíró felolvasott egy titkosítás alól feloldott iratot, amely szerint az ügy kezdetén felvetődött: Kocsis István az illegális bevételeinek eltüntetését akarta leplezni az eljárással.

Négy év börtönt kapott a volt egri főrendőr

A Debreceni Ítélőtábla jócskán enyhítette a korrupcióba keveredett, volt egri főrendőrök elsőfokú ítéletét, de S. Csaba egykori rendőr alezredes, bűnügyi igazgató így is rács mögé kerül négy évre. Sz. János egri ügyvéd, volt rendőrtiszt megúszta felfüggesztettel.

Kiss Ernő-per: kenőpénz vagy munkadíj?

Szerdán a Fővárosi Törvényszéken megkezdődött Kiss Ernő dandártábornok, az ORFK egykori bűnügyi főigazgatójának a pere. A Központi Nyomozó Főügyészség vesztegetést színlelve elkövetett befolyással üzérkedéssel vádolja Kisst.

Furcsa dolgok történnek Báthoryékkal, amióta csalást kiáltottak

Romániában adta fel a Sarkadon élő Báthory Angéla az OLAF-nak, az Európai Unió csalásellenes hivatalának címzett harmadik levelét, mivel a második küldeményt azzal hozta vissza a Magyar Posta, hogy a címzett ismeretlen. Pedig az elsőt még célba juttatta.

Dobhatják ki az Ökotárs elleni bizonyítékokat

„Ellentmondásos és a jogalkalmazás szempontjából kifogásolható helyzet áll elő azzal, hogy ugyanaz a bíróság, ugyanazon tényállás, illetve iratok és bizonyítékok alapján két különböző végzésben egymástól eltérő álláspontra helyezkedett” – így reagált a Fővárosi Főügyészség lapunk azon kérdésére: voltak, lesznek-e a rendőrségnél és/vagy az ügyészségnél következményei annak, hogy egy nyomozási bíró nemrég azt állapította meg, nem volt törvényi alapja az Ökotárs Alapítványnál tavaly szeptember 8-án tartott házkutatásnak.
Találatok: [163]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>