language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Személyek:

Seszták Miklós highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Seszták Miklós

Dr. Seszták Miklós István (Budapest, 1968. október 31. –) magyar ügyvéd, politikus. 2010-től országgyűlési képviselő. 2014-től 2018-ig a harmadik Orbán-kormány nemzeti fejlesztési minisztere. 

 

1998-tól Kisvárda képviselőtestületének tagja volt. Akkoriban Oláh Albert fideszes polgármester támogatásával választották listáról egy helyi civil szervezet színeiben, de 2010-ben a Fidesz más jelöltet indított, amiben Oláh szerint szerepe volt Sesztáknak. Az Index internetes újság forrásai szerint ezóta rendelkezik Seszták akkora befolyással a városi önkormányzat ülésein, mint a Fidesz frakcióvezetője az Országgyűlésben. A Kisvárda központú egyéni választókerületben 2010-ben és 2014-ben országgyűlési képviselőnek választották. A 2012-es vagyonnyilatkozatok összevetése alapján Seszták Miklós a második leggazdagabb képviselő, csak Veres János volt vagyonosabb nála. (Wikipedia)

 

Seszták Miklós vagyonnyilatkozatai a Vagyonkeresőben

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [21]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Rogán és Habony Sesztákkal küzd a sokmilliárdos üzletért

Szeptember végén szerződne a főváros az M3-as metró buszpótlásáról. A zsíros koncért politikai érdekkörök szálltak harcba.

Elérik a 300 milliárdos álomhatárt

A Népszabadság számítása szerint az idén eléri a 300 milliárd forintot a sportszervezeteknek a taorendszeren keresztül kifizetett közvetett állami támogatás összege. Eddig összesen 286,2 milliárd forintról adtak ki támogatási igazolást. Az egyeduralkodó továbbra is a 11,1 milliárdot gyűjtő, Orbán Viktor alapította, Mészáros Lőrinc vezette felcsúti akadémia. Egy támogatási rendszer a politika szolgálatában.

Fű alatt törölték el Orbánék kinevezettjeinek fizetési korlátját

Képtelen megküzdeni a rangkórsággal a kormány. Már 203 államtitkár, helyettes államtitkár és miniszteri biztos dolgozik a kabinetben. A biztosok száma évről évre növekszik: gyakran ezzel a stallummal díjazzák a politikai hűséget, szereznek állást a klientúrának. A Fidesz nemrég még a fizetési plafonjukat is eltörölte.

Rogán szuperhivatala 25 milliárdot költhet

A magyar média legbefolyásosabb szereplője lesz Rogán Antal. A jövendő miniszter felügyeli majd azt a kommunikációs szuperhivatalt, amely 1500 állami intézmény és cég reklámköltéseit intézi. A kassza pedig tele van: a perselyben 25 milliárd forint ragadt.

Ilyen pofátlanul drágán repülnek külföldre a magyar államtitkárok

A Miniszterelnökség helyettes államtitkára 378 ezer forintért repült Brüsszelbe, és 163 ezerért szállt meg egy éjszakára. Más példák is azt jelzik: a minisztériumi vezetők olykor érthetetlenül drágán utaznak. Az állam egy év alatt 400 millió forintot költött a miniszterek, az államtitkárok és helyetteseik útjaira.

Lepapírozott osztogatás

Ellentmondásba keveredett a miniszterelnök az uniós pénzek ügyében. A volt amerikai nagykövet az egykori fejlesztési miniszterre hivatkozva azt írta, hogy Orbán Viktor és Németh Lászlóné rendszeresen megvitatta, ki nyerje a pályázatokat. A kormányfő a hét végén megerősítette ezt, tegnap viszont már azt mondta: nem választottak ki senkit.

Offshore-os Seszták-társ

Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter autós cégének telephelye áttételesen offshore résztulajdonú – derül ki a földhivatali adatokból. Az 1680 négyzetméteres, autószalon-udvar besorolású telek tulajdonosa a Várda-Mobil Kft.

Offshore-os Seszták-társ

Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter autós cégének telephelye áttételesen offshore résztulajdonú – derül ki a földhivatali adatokból. Az 1680 négyzetméteres, autószalon-udvar besorolású telek tulajdonosa a Várda-Mobil Kft.

Vizsgálják Seszták üzletfelét

A Miniszterelnökség utólagos ellenőrzést indított annak tisztázására, hogy átlátható hátterű-e az a ciprusi-seychelle-i tulajdonú King Kft., amely uniós támogatásból valósított meg beruházást Seszták Miklós fejlesztési miniszter autószalonjában.

A Szőlő utcai lakás rejtélye

Annak ellenére, hogy Seszták Miklós nemzeti fejlesztési tárcavezető júniusi parlamenti meghallgatásain többször is azt hangoztatta, hogy jelenlegi kisvárdai autós cégén és ügyvédi irodáján kívül soha nem volt semmilyen más társaságban érdekeltsége, 2002–2003-ban maga vallotta be kültagságát a később felszámolásra került Haváz Bt.-ben – derül ki a kisvárdai önkormányzat által az Atlatszo.hu Ki Mit Tud adatigénylő oldalára feltöltött képviselői vagyonnyilatkozatokból.
Találatok: [21]  Oldalak:   1 2 3   >  >>