language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Intézmények:

Suez Environment SA highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Kiderül, miből fizet a főváros a vízművekért

A Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagja visszavásárlásának pénzügyi részleteiben is megállapodott Tarlós István főpolgármester és Jean-Louis Chaussade, a francia Suez Environnement S.A. vezérigazgatója hétfő délután. Délutánra kiderül, pontosan miből fizet a főváros.

Célkeresztben a közműcégek

Ha a fővárosi önkormányzat az eddigi gyakorlatot követve az eredeti vételárhoz közeli összegért vásárolja vissza a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.-ben lévő külföldi részesedést, akkor 30 milliárdnál is többet költ közműcégeinek reprivatizációjára. Meghökkentő összegnek tűnik ez a BKV megmentése okán ezer sebből vérző városnak. Igaz, mindezt nem feltétlenül saját zsebből fizeti ki.

Háromszoros árban állapodott meg Tarlós

Háromszor annyit ad Budapest a Fővárosi Vízművek kizárólagos tulajdonáért, mint eredetileg tervezte. A 25 százalékos részvénycsomagért 15,1 milliárdot fizetnek a külföldi befektetőknek, igaz, részletekben.

A tűzcsapokkal szerezné vissza a vízműveket a főváros

Törvény írja elő a fővárosnak (is) a vízművek visszaszerzését, csakhogy erre Budapestnek nincs pénze. Megpróbálhatják erőből megoldani, de az nemzetközi bonyodalmakkal járhat, és akár még többe kerülhet, mint a megegyezés.

Budapest harca a vagyonáért: "a nyilvánosság csak zavarna"

Az eredeti vételár kamatokkal terhelt összegéért vásárolta vissza a csepeli központi szennyvíztisztító üzemeltető cégében lévő külföldi részesedést a fővárosi önkormányzat.
Találatok: [5]  Oldalak:   1