language

Kulcsszavak:

hitelezés highlight_off

Helyek:

Szeged highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Több mint 10 év után úgy zárult le a Szeviép-botrány, hogy nem lett vége

Jóllehet a politikai hullámokat is kavart építőipari nagyvállalat, a Szeviép 12 évig húzódó agóniája végén a hitelezők zöme hoppon maradt, egyikük milliárdos összegért perelte be a volt tulajdonost.

Szeretettel a Vajdaságból: Hangzatos ígéretek és álomvasutak Budapest és Belgrád között

Gőzerővel folynak a munkálatok a szerbiai szakaszon, de számos a kérdés, és nincs mindegyikre válasz.

Hazardírozhatnak a NER bankjai, amíg Orbán van hatalmon

A jéghegy csúcsa lett volna csak a Budapest Banknál az újdonsült Rogán família meghiúsult milliárdos földvásárlási hitele. A korábban tiszta portfóliójú bankot mostanra kitömték ilyenekkel. „Egy feltételezett kormányváltás után mindkét oldalon ugyanaz lesz a kérdés: ki és hogyan veheti át a NER óriásbankjának irányítását?”

Szeviép-botrány: Gyurcsányék ebben a buliban is benne voltak

Ahogy arról korábban beszámoltunk, első fokon mindhárom Szeviép-vezért szabadságvesztésre ítélte a Szegedi Járásbíróság. Oltványi Józsefet és Pistrui Lászlót öt év, Baranyi Sándort hat év szabadságvesztésre ítélte el a Szegedi Járásbíróság első fokon. Botka László és a szegedi városvezetés kezdettől fogva igyekezett úgy beállítani, mintha nem a baloldal botránya lenne az Szeviép-ügy, nem sok sikerrel. Hiszen, ahogy korábban írtunk, mind a szegedi önkormányzattól, mind pedig a baloldali kormányok idején számos más költségvetési szervtől is kapott megbízásokat a cég. A botrányban nyakig benne volt Oláh Lajos, a Gyurcsány-párt országgyűlési képviselője, aki a 2007-ben átadott 4000 négyzetméteres Szeviép-székházat az általa felügyelt Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatallal rögtön bérbe is vette havi ötmillió forintért.

“Botka Szeged Hagyó Miklósa” – Feljelentést tettek a Szeviépből kimentett pénzek miatt

Büntetőfeljelentést tett különösen jelentős értékre elkövetett csődbűntett és hivatali visszaélés gyanújával Ujhelyi István szocialista politikus korábbi sofőrje ellen Polt Péter legfőbb ügyésznél a Szeviép-károsultak jogi képviselője. Szabó Bálint szerint ugyanis ami a múlt héten lezárult büntetőperben a felszínre került, csak a jéghegy csúcsa. “Több tanú is jelentkezett nálunk, akik állítják, hogy B. Tamás, a Biztonsági Üzem Kft. ügyvezetője, Ujhelyi egykori sofőrje volt a táskás ember, aki hozta-vitte a pénzeket. Az eljárás során azonban a Biztonsági Üzem Kft. pénzmozgásait nem vizsgálták. Azért nem, mert Szegedi Rendőrkapitányság eljáró illetékesei annak a cégnek a könyvelését, ahová a százmilliós tagi kölcsönök folytak a már fizetésképtelen Szeviépből nem foglalták le – állította a PestiSrácoknak Szabó Bálint. A jogász szerint azért nem a valódi bűnösöket csak a közreműködőket ítélték el, mert a háttérből irányító személyek rejtve maradtak. Ők pedig Botka László és Ujhelyi István.

December közepén születhet döntés a szegedi parkolóbérletek ügyében

Szabó Bálint, a Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője szerint nem a parkolóbérletek ügye a legsúlyosabb szegedi bűncselekmény, de az eljárás ebben haladt előre a leginkább: azt reméli, december közepén megszülethet az elsőfokú ítélet.

Nem nyomoznak Botka ellen

Bűncselekmény hiányában elutasította a Csongrád Megyei Főügyészség azt a feljelentést, amelyet Német Ferenc, a Tisza Lajos Közéleti Egyesület elnöke hűtlen kezelés gyanúja miatt tett Botka László, Szeged polgármestere ellen.

Megakadt a Quaestor torkán a Régi Hungária

Húsz év alatt se lenyelni, se kiköpni, de főleg eladni nem tudta a Régi Hungária Szállót a Quaestor, a társaság bukása kényszerpályára terelheti a 40 éve elátkozott épület sorsát.
Találatok: [8]  Oldalak:   1