language

Lapok:

Intézmények:

Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

HVG

A Heti Világgazdaságot 1979-ben alapították, a Világgazdaság utódjaként, folytatásaként. Kezdetben a Magyar Kereskedelmi Kamara finanszírozásában jelent meg. Kritikus szellemiségű lapként indult, hamarosan Magyarország vezető gazdasági hetilapjává vált. 1989-ben alapítottak a HVG-t kiadó HVG Kiadói Rt.-t. 1994-ben a szerkesztőség és a cég munkatársai felvásárolták a cég részvényeit. 1997-ben elsők között indított internetes portált. 2003-ben a német Westdeutsche Allgemeine Zeitung többségi tulajdont szerzett az ekkor már HVG Kiadó Zrt. néven működő kiadóban, ám a lap a szerkesztői függetlenségét továbbra is megőrizte. 2014-ben a német cég megvált többségi tulajdonától, melyet a szerkesztőség és a korábbi részvénytulajdonosok a menedzsmenettel karöltve visszavásárolták. A színvonalas működéshez 2010-ben egyre több anyagi támogatásra van szükség, ezért a HVG elindította a Pártolói Tagság programját 2018-ban, melynek keretein belül az olvasók adományokkal tudják támogatni a lapot. A HVG főszerkesztői: Jakus Ibolya, Nagy Iván Zsolt.

Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány

A Szegedi Tudományegyetemet fenntartó alapítvány.

Kuratóriumi elnöke Szabó Gábor, az egyetem rektora.

Kuratóriumi tagjai:

Trócsányi László, volt igaszságügyi miniszter.

Nagy Anikó, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet főigazgatója.

Hegedűs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.

Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke.

Az alapítvány tulajdonába került többek között az ELI-HU Kft. korábban állami tulajdonban lévő része.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

A Gránit Bank vezetheti a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány számláját

A Tiborcz Istvánhoz kerülő Gránit Bankhoz kerül a SZTE alapítványának számlája, a bírálatban a pénzintézet elnök-vezérigazgatói posztját betöltő kuratóriumi tag nem vett részt. A kuratórium elnöke szerint nem is összeférhetetlen.

Most betonozta be a kormány a szellemi és kulturális hátországát

A Parlament keddi szavazásai után alig maradt állami fenntartású egyetem, az öt közalapítványhoz is milliárdos nagyságrendű állami vagyon került. A voksolás nem volt egyszerű, több képviselő jelezte, hogy nem működik a szavazógépe, emiatt kellett megismételni egyes szavazásokat, a kormány javaslatai mindenesetre gond nélkül átmentek.

Jól kitöm néhány új egyetemi alapítványt, de többeket üres zsebbel indítana útnak a kormány

Az újonnan modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok között van olyan, amelyik semmilyen konkrét vagyonelemhez nem jut, de olyan is, amelyik csak üres telkeket kap. Két esetben a Corvinus Egyetemhez hasonlóan állami részvénypaketthez juttatják őket, sőt az egyik új fenntartó egy stadionos cég felét is megkapja.

Elkészültek a törvényjavaslatok 11 újabb egyetem modellváltásáról

Találatok: [4]  Oldalak:   1