language

Személyek:

Szentgyörgyvölgyi Péter highlight_off
Szetlik Ferenc highlight_off

Szentgyörgyvölgyi Péter

Szentgyörgyvölgyi Péter 2014 óta, Rogán Antal utódjaként Budapest V. kerületének polgármestere, előtte a Belváros-Lipótváros Városüzemeltető Kft. vezetője. Megválasztása előtt azzal vált ismertté, hogy megvásárolt egy 110 négyzetméteres önkormányzati bérlakást, ahol Habony Árpád is többszöt felbukkant.  Szentgyörgyvölgyi 2012-ben a Nemzeti Földalapkezelő helybeli gazdálkodóknak kiírt pályázatán 30 hektár földet nyert a Veszprém megyei Farkasgyepűn. Neve gyakran felmerül a korrupciógyanús V. kerületi ingatlanügyek kapcsán. Szentgyörgyvölgyi testvére, Gábor is az önkormányzattól kapott munkát: a képviselőtestület őt delegálta két alapítvány, a Belváros-Lipótváros Egyházi Épületekért Közalapítvány, illetve a Belváros-Lipótváros Közbiztonságáért Közalapítvány ellenőrző szervébe is, emellett szintén 2014 óta a Fidesz-KDNP V. kerületi egyéni képviselője.

Szetlik Ferenc

Szetlik Ferenc a rendszerváltás előtt eredendően piaci textilárus volt a Garai téren. A kapitalizmus bejövetele előtt is üzletelésből élő férfi gyorsan ki tudta használni a szabadság adta lehetőségeket.

Már 1989-ben részt vett egy Aktual Kft. nevű cég megalapításában, amiben tulajdonostársa volt a később politikai-gazdasági botrányhőssé vált Tocsik Márta ügyvédnő is. 1996-ban alapította meg a sokáig a család anyacégének számító Komondor Kft.-t, ami villámgyorsan fel is jutott a csúcsra. Szetlik ugyanis ekkoriban szerzett ezen a cégen keresztül döntő befolyást a Club Tihanyt birtokló vállalkozásban. Másrészt a Komondoron keresztül bérelte 1996 és 2013 között a MÁV-tól a Józsefvárosi pályaudvar telkén található kínai piac területét. Az Átlátszó egyik cikkében ugyanakkor azt írja, hogy a férfi a valóságban már 1990 óta rendelkezett a tulajdonilag a vasúttársasághoz tartozó ingatlannal.

Szetliknek igen kiterjedt kapcsolatrendszere volt, a Club Tihanyban például évekig igazgatósági tag volt Fekete János, a Kádár-kor jegybanki alelnöke is. De ekkoriban szállt be a kecskeméti Gong Rádió Kft.-be, olyan tulajdonostársakkal, mint a volt Mazsihisz-elnök Feldmájer Péter és a helyi jobbos önkormányzat.

Szetlik Ferenc még a kilencvenes években, üzleti sikereinek csúcsán súlyos betegségben meghalt. Érdekeltségeit két gyereke és felesége, Pápa Marianne örökölték. Az elhunyt Szetlik a később Orbán Viktor-közeli kulcsfigurává váló Habony Árpád kampánytanácsadó nagybátyja volt, mivel a lánytestvére Habony édesanyja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Belvárosi ingatlanmutyi: a Rogán-Habony-Pintér tengely?

Pintér Sándor közvetlen közelébe is elvezetnek az V. kerületi ingatlanbotrány szálai. A belügyminiszter egykori üzlettársa, a kalandos múltú Rack László is kedvezményezettje a korábban Rogán Antal (Fidesz) jelenlegi frakcióvezető által vezetett belvárosi önkormányzat ingatlanértékesítési gyakorlatának. Ráadásul a befolyásos miniszterelnöki bizalmas Habony Árpáddal rokon, a Belvárossal szintén jóárasítottan üzletelő, egykor a józsefvárosi kínai piacot üzemeltető Szetlik-família esete és a Rack-üzletek története között is vannak közös pontok. Az Átlátszó cikksorozatában “rejtői” figurák, politikusok, keresztapák, egy özvegy és egy halom drága ingatlan. I. rész.

Rogán Antal és az ingatlanok: egy nehéz év krónikája

Rogán Antal 2014-es éve az ingatlanok körül forgott. Duplázódó százalékok, dinamikusan növekvő alapterület, mintegy magától és még a tulajdonos előtt is titokban beépülő tetőkert, hirtelen felbukkanó vidéki ház, lendületesen növekvő nyaraló, furcsa konstrukcióban furcsa embereknek eladott kerületi ingatlanok: krónika.
Találatok: [2]  Oldalak:   1