language

Kulcsszavak:

egészségügy highlight_off

Személyek:

Szeverényi Márk highlight_off

Szeverényi Márk

Szeverényi Márk Debrecenben végzett nőgyógyász és gyógyszerkereskedő. 2004-ben alapította első vállalkozásait az egyetemen megismert Vámosi Bélával. Az általa menedzselt Q Pharma Kft és az EU Pharma Kft gyakori nyertesei nagyértékű közbeszerzéseknek. A Külügyminisztérium lélegeztetőgép-beszerzéseivel kapcsolatos korrupciógyanús ügyek egyik főszereplője: a 2020 áprilisában megalapított, majd 2022 novemberében végelszámolt SRF Silk Road Fund Holding Zrt vezérigazgatója volt, mely társaság 10%-os tulajdonrészt, illetve a profit ⅞-ára való jogosultságot szerzett a lélegeztetőgép- és eszközbeszerzések kapcsán több, mint 50 milliárd forint közpénzzel gazdagodó Fourcardinal Tanácsadó Kft-ben. Szeverényi portfóliójába tartozott korábban a kínai vakcina-beszerzések kapcsán beiktatott, 55 milliárd közpénzt elnyerő közvetítő cég, a Danubia Pharma Kft is, mely időközben a Syntonite MED Zrt-be olvadt be.

Testvére, Szeverényi Ivonn Ildikó 2020-ban Szijjártó Péter külügyminiszter jóvoltából megbízott, állomáshely nélküli nagyköveti posztot kapott. Férje, Szeverényi sógora, Szabó László, egykori külügyminiszter-helyettes, majd pedig 2017-től washingtoni nagykövet. 2020-ban a Mediaworks élére került, majd leváltása után 2021-ben a Richter Nyrt. igazgatóságában kapott helyet, illetve gyógyszeripari innovációért felelős miniszteri biztos lett. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [15]  Oldalak:   1 2   >  >>

NER-közeli tulajdonosokkal erősít a magánegészségügy egyik szárnyaló cége

A TritonLife Labs laborszolgáltató mindkét új tagjával kapcsolatban vannak érdekességek.

517 milliárd forinttal nem akarnak elszámolni Orbánék

Egyetlen szóval sem említette a külügyminisztérium a zárszámadásban a tavalyi botrányos és túlórázott lélegeztetőgép-beszerzést, mintha az meg sem történt volna. Nem tudni mire költött tavaly a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) 517 milliárd forintot, a tárca 113 oldalas költségvetési beszámolójából ez nem derül ki. Ez azért különös, mert tavaly a külügy munkatársai több száz milliárd forint értékben vettek túlárazott és sokszor használatlan (non-invazív), illetve szükségtelen lélegeztetőgépeket. A hírek szerint mintegy 20 ezer darabot szedtek össze végül a kormány portyázói, miközben ennek tizedét képes ellátni kiszolgáló személyzettel a magyar egészségügy. A kormány és a külügy az elmúlt egy-másfél évben kitartóan hallgatott a kínos részletekről, azzal hárították el az érdeklődőket, hogy a pénz nem számít, ha emberéletről van szó.

4900-szorosára nőtt a lélegeztetőgépeket feleslegesen beüzemelő cég profitja

Nemcsak a lélegeztetőgépek felhalmozására költött feleslegesen az állam, hanem a beüzemelésükre is. Mindez gigászi pénzekbe került, 6000 gépről pedig nem tudni, milyen szerződés alapján készítették fel az esetleges használatra.

NER-ből és fizetésből élők: Tudjuk, ki mindenkinek hajlik maga felé a keze

Az Orbán-bányáktól kezdve a kínaiakkal vasutat építő Mészáros-cégen át a Covidon megtollasodó haszonlesőkig még a járvány évében is mesés bérek és persze osztalékok születtek a kormánybarát cégeknél, ám nem jellemző, hogy egyszerű munkavállalóikat is jól megfizetik.

Őrült profit: 16 milliárdot nyert a Covidon a NER kedvenc „járványcége”

Kamu számlák, valódi tízmilliárdok, kormánybarát haszonlesők – a lélegeztetőgép-biznisz háttere

Kis profilváltás, nagy profit. A járványban gyakori, hogy korábban mással foglalkozó, ám a tűzhöz közeli cégek hirtelen gigászi állami megbízásokat kapnak egészségügyi eszközök beszerzésére.

45 napot vártunk rá, hogy ne árulják el Müller Cecíliáék, miért kellett közvetítőn keresztül venni a Sinopharmot

Mivel a Szputnyik V esetében a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) közvetlenül szerződött az eladó orosz állami ügynökséggel, felvetődött a kérdés, miért nem ugyanígy történt a Sinopharm beszerzése is. Meg szerettük volna tudni, mi szükség volt a Danubia Pharma plusz költséget jelentő bevonására, és mi alapján választották ki a munkára a céget, ezért közérdekű adatigénylést küldtünk az NNK-nak.

Sinopharm-beszerzés: leleplezzük a Covid-üzlet strómanját

Offshore cégek is felbukkannak a lélegeztetőgép- és vakcinaszerződések főszereplői mögötti céghálóban

Két nőgyógyász és egy gyógyszerész alkotja azt az évek óta együtt dolgozó triót, akik közül ketten dokumentáltan igen közeli kapcsolatban vannak, illetve voltak a járványkezeléssel összefüggésben több mint 100 milliárd forint értékű szerződéseket elnyerő cégekkel. A trió céghálója körül egy időben több offshore cég tűnt fel, van köztük belize-i és vanuatui társaság is.
Találatok: [15]  Oldalak:   1 2   >  >>