language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

titkosszolgálat highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [24]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Módosított vád az UD Zrt.-ügyben

Vádmódosítás után kedden folytatódott Szilásy György, a Gyurcsány-kormány volt titkosszolgálati minisztere ellen az UD Zrt. ügyében indult büntetőper a Fővárosi Törvényszéken.

Valóban Portik állhatott Kósa tervezett lejáratása mögött

Nem 2007-ben, hanem a Portik-Laborc találkozók után, 2010-ben készülhetett a Kósa Lajos fideszes politikust (képünkön) rágalmazó videó, amely még a választások előtt felkerült az internetre – közölte az M1 Hiradó, rendőrségi dokumentumokra hivatkozva.

Szilvásyék másodfokon a bíróságon

Kedden kezdődik a Fővárosi Törvényszéken az UD Zrt.-per másodfokú tárgyalása. A Pesti Központi Kerületi Bíróság április végén hozott, elsőfokú ítéletében részben bűncselekmény, részben bizonyítottság hiányában felmentette a személyes adattal visszaélés és a kényszerítés vádja alól Dávid Ibolyát és Herényi Károlyt, az MDF egykori elnökét és frakcióvezetőjét, valamint Szilvásy György volt titokminisztert és Tóth Károly volt szocialista képviselőt. Az ügyészség vádirata szerint Szilvásyék 2008 őszén törvénytelenül hozták nyilvánosságra azokat a titkosszolgálat által lehallgatott telefonbeszélgetéseket, amelyeken egyebek mellett az UD Zrt. vagyonvédelmi cég vezetői beszélnek fideszes politikusokkal.

Titkosszolgák segíthették Portikot?

Nemzetbiztonsági és rendőrségi kapcsolatai révén volt érinthetetlen az olajbáróként is emlegetett Portik Tamás, akit szombaton fogott el a rendőrség. A kormányváltás után megalakult Nemzeti Védelmi Szolgálat azonban végzetesen meggyengítette ezt a kapcsolatrendszert.

Laborc ismét vádlottként felel

Jövő hétfőn kezdődik a Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt főigazgatója és egykori beosztottja elleni büntetőper a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsán – erősítette meg lapunknak a Magyar Nemzet információit a törvényszék sajtóirodája.

Szilvásyék megakasztották a kémpert

Amint elkezdődött, rögtön véget is ért tegnap a kémügyként elhíresült történet első tárgyalása a Debreceni Törvényszéken, miután a vádlotti oldal elfogultsági kifogást nyújtott be az eljáró ügyésszel szemben – tájékoztatta lapunkat Figula Ildikó, a bíróság szóvivője.

Iratismertetés a kém nélküli kémügyben

A Budapesti Katonai Ügyészség (BKÜ) befejezte a nyomozást a nyáron kirobbant kémügyben. Szilvásy György volt titokminisztert kémkedésre történő felbujtással, Galambos Lajos volt nemzetbiztonsági hivatali főigazgatót és Püski László vállalkozót bűnsegédlettel, míg Laborc Sándort, az NBH egykori főigazgatóját – Galambos utódját – bűnpártolással gyanúsítják.
Találatok: [24]  Oldalak:   1 2 3   >  >>