language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Akták:

Tocsik-ügy highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Tocsik-ügy

Tocsik-ügy

Tocsik Márta ellen a Legfőbb Ügyészség 1996-ban indított polgári pert csalás gyanújával, majd az ügyben egy évvel később büntetőeljárási folyamat is megkezdődött. A jogásznő az ÁPV Rt.-vel kötött megbízási szerződések alapján mintegy 804 millió forintos sikerdíjban részesült az önkormányzatok belterületi földjeivel kapcsolatos követelések ügyében folytatott közvetítői tevékenységéért – a vádirat szerint azonban a pénzért érdemi munkát valójában nem végzett.

Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [5]  Oldalak:   1

Piszkos kezek válságkormánya

Államtitkár lehet a Tocsik-ügyben 1999-ben fogházbüntetésre és vagyonelkobzásra ítélt, majd egy újabb eljárásban zsarolással vádolt, végül a Legfelsőbb Bíróság által felmentett Boldvai László és a Zuschlag János büntetőügyével összefüggésbe hozott Arató Gergely.

Bánáti János, az ügyvédi kamara elnöke védi Hunvaldot

Bánáti János ügyvéd, az Országos Igazságszolgáltatási Tanács tagja, a köztestület elnöke vállalta át Hunvald Györgynek, Erzsébetváros előzetes letartóztatásba helyezett MSZP-s polgármesterének a büntetőjogi védelmét.

Fehérgalléros bűnözők, olajosok a vádlottak padján

Véget ért az ítélkezési szünet a bíróságokon. Az ősszel minden bizonnyal a várhatóan október második felében folytatódó K & H-monstre-pert fogja övezni a legnagyobb érdeklődés.

Újraindul a Tocsik-per

A Fővárosi Bíróságnak meg kell ismételnie a Tocsik-per tárgyalását, miután a Legfelsőbb Bíróság megalapozatlannak tartotta az első fokú ítéletet. A határozat szerint a bíróságnak tisztáznia kell, hogy Tocsik Márta a 804 millió forintos sikerdíjért végzett-e tényleges munkát az ÁPV Rt.-nek.
Találatok: [5]  Oldalak:   1