language

Lapok:

Személyek:

Torgyán József highlight_off

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Torgyán József

Torgyán József† (Mátészalka1932november 16. – Budapest2017január 22.) magyar politikus és ügyvéd. 19902002 között országgyűlési képviselő, 1991-től 2002-ig az FKGP elnöke, 1998 és 2001 között földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [41]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Vonza Torgyán mellé állt a szabolcsi konzervgyárak ügyében

Szükséges volt a szabolcsi konzervgyárak állami támogatása Vonza András földművelésügyi miniszter szerint is. A 2,3 milliárd forintos támogatásról elődje, Torgyán József döntött még 1999-ben, hogy megmentse a csődtől a vállalatokat. A legtöbb gyár azóta tönkrement, az akció eddig 1,6 milliárdba került az adófizetőknek.

Szabadi szerint Orbán minden lépéséről tudott

Szabadi Béla, az FVM csalással és hűtlen kezeléssel gyanúsított államtitkára szerint Orbán Viktor miniszterelnök nem mondott igazat, amikor azt állította, nem tudta mi történt Torgyán idején a minisztériumban. Szabadi az MSZP és az SZDSZ által létrehozott részbizottság előtt válaszolt saját és Orbán Viktor felelősségével kapcsolatos kérdésekre.

Az FVM Torgyán költekezését vizsgálja

Miközben feljelentéskiegészítést rendelt el a rendőrség az Agrármarketing Centrum elleni, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) által tett feljelentés ügyében, az FVM saját belső ellenőrzéseket is végez. A minisztérium tavalyi gazdálkodását vizsgálják. Vonza miniszter szerint jogi lépések is elképzelhetők, ha beigazolódik a gyanú: szabálytalanul költötték el - például kutyaeledelre és rágógumira - a tavalyi reprezentációs keretet a tárca előző vezetői.

Tízmilliókat tapsoltak el Torgyánék az ÁSZ vizsgálata szerint

Torgyán József miniszter és Szabadi Béla politikai államtitkár jóváhagyásával történt súlyos visszaélésekre derült fény a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium gazdálkodásában. Szabadit hűtlen kezeléssel és csalással vádolja az ügyészség.

A Torgyán-villa számlái a Concordia-ügy gyanúsítottjánál

Többek között 120 millió forintnyi számlát foglaltak le annál a cégnél, amelynek vezetőjét a múlt héten vették őrizetbe a Concordia-ügy kapcsán. A számlák a Torgyán-villa építésével kapcsolatban keletkeztek.

Concordia: újabb őrizetbe vétel

Hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt szerdán őrizetbe vették dr. F. Árpádot, a VIX Kft. ügyvezető igazgatóját. A gyanúsítás szerint a VIX fiktív számlákra pénzt vett fel az agrárügyekben elhíresült GMS ,96 Kft.-től, és közreműködött a Concordia Rt. vitatott búzaügyletében.

Nem ült el a szabolcsi konzervgyári botrány

A kormányfő, s a korábbi pénzügyminiszter felelősségét firtató kérdést tett fel írásban Kis Zoltán, az SZDSZ ügyvivője Orbán Viktornak és Varga Mihálynak azzal kapcsolatban, hogy a kormány határozata alapján az 1999-ben tíz kicsi szabolcsi konzervgyár számára adott 2,33 milliárd forint államilag garantált hitel nagyobb részét a bankok számára az államnak kell kifizetnie.

Meghosszabbították a nyomozást Torgyán Attila ügyében

Az ügyészség meghosszabbította a nyomozást Torgyán Attila ügyében. Mint ismeretes, a Népszava egy, a birtokába jutott hangfelvételt küldött a Legfőbb Ügyészségre, amit az a Fővárosi Főügyészséghez továbbított. A hangfelvételen öt személy az akkori földművelésügyi miniszter fiának, Torgyán Attilának szánt 3 millió forint kenőpénz célba juttatásának körülményeiről tárgyalt.

Őrizetbe vették Szabadi Bélát

Csütörtök délután idézésre jelent meg az ügyészségen Szabadi Béla, a kihallgatás végén közölték vele, hogy szökés veszélyére való tekintettel őrizetbe veszik - közölte az [origo]-val Szőgyényi József, a volt államtitkár ügyvédje. A politikust hűtlen kezeléssel gyanúsítják.
Találatok: [41]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>