language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Intézmények:

Ügyészség (intézmény) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

Megvan a Wieszt-per fontos bizonyítéka

Ráleltek a Fővárosi Törvényszék (FT) épületében a Wieszt-per feltehetően egyik legfontosabb bizonyítékára, a korrupcióról készített videofelvételt tartalmazó pendrive-ra – tudta meg a Magyar Nemzet a büntetőeljárás menetét is megakasztó ügyben.

Levelet írtak a Sukoró-ügy vádlottjai

Elhamarkodottnak és megalapozatlannak tartja a sukorói telekcsereügy öt vádlottja közül három a Fővárosi Törvényszék elnökének kezdeményezését, hogy a büntetőügy tárgyalására az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke más törvényszéket jelöljön ki, ezért levélben fordultak Handó Tündéhez.

Amerikai beavatkozás a magyar belpolitikába? + Videó

Az MNO úgy értesült, hogy Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztost is berendelte hivatalába a budapesti amerikai nagykövet, hogy tájékozódjon a korrupciógyanús ügyekkel, de legfőképpen Gyurcsány Ferencnek a sukorói kaszinóberuházásban játszott szerepével kapcsolatban.

Hunvald tudta, lehallgatják

Hihetetlenül magabiztos volt a 2009. februári letartóztatása előtti egy évben is Hunvald György, Erzsébetváros korábbi MSZP-s polgármestere, akit 24 társával együtt különösen jelentős kárt okozó csalással és más bűncselekményekkel vádolt meg az ügyészség – derült ki a Magyar Nemzet birtokába került nyomozati iratokból, a lehallgatott telefonbeszélgetésekből.

Hat év börtönbüntetésre ítélték a volt ügyészségi szóvivőt + Képriport

A 31 éves Varga Gergelyt a bíróság hat rendbeli vesztegetés, két rendbeli befolyással üzérkedés, két rendbeli hivatali visszaélés, bűnpártolás és csalás vétsége miatt ítélte el.

Zuschlag, Gyurcsány, Bánáti

Gyurcsány Ferenc kormányfő Bánáti János ügyvédet hatalmazta fel, hogy járjon el a Zuschlag-ügyben, és akár a Legfőbb Ügyészségen is próbáljon meg tapogatózni – nyilatkozta Lados István, Zuschlag János volt személyi titkára a Hír TV-nek adott interjújában.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>