language

Személyek:

Hende Csaba highlight_off

Kulcsszavak:

utazás highlight_off

Hende Csaba

Hende Csaba (Szombathely, 1960. február 5. –) magyar jogász, ügyvéd, politikus. 1998 és 2002 között az Igazságügyi Minisztérium politikai államtitkára, majd 2005-ig az Orbán Viktor által életre hívott polgári körök koordinátora. 2002-től országgyűlési képviselő, 2005 és 2010 között az Országgyűlés jegyzője. 2010-től 2015-ig a második és a harmadik Orbán-kormány honvédelmi minisztere. 2017-től az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke. (Wikipédia)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Egy hétre utazott Panamába Hende Csaba, ahol mondott egy másfél perces beszédet

Június 29-én és 30-án tartották Panamavárosban egy nemzetközi szervezet, a nemzeti parlamentek hírszerzési bizottságai közti koordinációt elősegítő Parlamentary Intelligence-Security Forum ülését. Hende Csaba, a Fidesz szombathelyi képviselője és korábbi honvédelmi miniszter, mint a szervezet irányító bizottságának tagja, természetesen részt vett az ülésen, utazásának költségeit az Országgyűlés Hivatala állta, közpénzből.

Kezdődik Hende utódjának miniszterjelölti meghallgatása

Tíz órakor kezdődik a lemondott Hende Csaba honvédelmi miniszter utódjának, Simicskó Istvánnak a miniszterjelölti meghallgatása a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságában. A volt tárcavezető az Origónak nem kommentálta lemondását. Úgy tudjuk, távozása nem klasszikus lemondás volt.

Hende csaknem kétmillióért utazott Szöulba

A Figyelő értesülései szerint Hende Csaba honvédelmi miniszter tavaly tizennégy hivatalos úton vett részt. A kiutazások összköltsége 5 millió 944 ezer 35 forint volt. A tárcavezető napidíja a járulékokkal együtt 348 ezer 398 forint volt, a szállására 574 ezer 122 forintot költöttek. A miniszter reprezentációs költsége 613 ezer 573 forintot tett ki, míg a repülőjegyek ára 4 millió 407 ezer 942 forintra rúgott.

Nem volt diplomata-útlevele Habonynak

Habony Árpád, Vida Ildikó és Heim Péter nem rendelkezik diplomata-útlevéllel, Giró-Szász Andrásnak pedig 2014 végéig volt érvényes útlevele – ez derül ki abból a nyilatkozatból, amit az LMP közérdekű adatigénylésével kapcsolatos jogerős bírósági ítélet nyomán küldött meg a párt részére a Külügyminisztérium.
Találatok: [9]  Oldalak:   1