language

Lapok:

Népszava highlight_off

Kulcsszavak:

vadászat highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Több száz millió forint, az összes tavalyi támogatás majdnem 10 százaléka landolt a NER-nél a civileknek szánt pénzekből

Fideszes polgármesterek és parlamenti képviselők alapítványai is bőven kaptak a Magyar Falu Program civil pénzeiből.

Ezért nem Mészáros Lőrincnek kedvezett a kormányhivatal

Egy jelentéktelen apróságon csúszott el a felcsúti oligarcha érdekeltségébe tartozó, felcsúti Vért Vadászati Kft. A cikk Mészáros vadászérdekeltségeinek peres ügyeit is áttekinti.

Kuruc virtus: Tiborcz-Lázár duóval erősített Habsburg lobbi

Lázár János friss vagyonnyilatkozata új fényben tünteti fel a volt miniszter Orbán-rendszerben betöltött szerepét, illetve távozását a kormányból. Már az is rejtély, miért vallotta be, hogy tulajdonos bizonyos cégekben, ha egyszer nyugodtan eltitkolhatta volna.

Semjén Zsolt milliós NAV-tartozása

Mint az Index felidézi, az elsőként a Magyar Nemzet által publikált, majd viharos gyorsasággal elhíresülő helikopteres svédországi rénszarvasvadászat kapcsán a Transparency International Magyarország (TI) jogi vezetője az Országgyűlés mentelmi bizottsághoz fordult, kérve: induljon vagyonnyilatkozati eljárás a KDNP-s miniszterelnök-helyettessel szemben, és kötelezék őt teljes körű vagyonnyilatkozat megtételére.

Szarvasokról álmodó Mészáros

A Kaposvári Egyetem több nagy presztízsű, jelentős hasznot hajtó szervezeti egységére is szemet vetettek befektetők – értesült lapunk. Az esetleges vevők között említik a felcsúti polgármestert is.

Vadászterületekre vadásznak a csókosok - Deresre húzás is lesz?

Az állami erdők, szántók, mezők felhasználásával sok helyen kigolyózhatók az eddigi vadásztársaságok akár évtizedek óta bérelt vadászterületeikről is. A sértetteknek esélyük sincs jóvátételre. A vadászkamarai törvény módosításával pedig a kamaráé lehet 2017-től a vadászjegyek, és a vadászengedélyekből befolyó bevétel.

"Hazugság", amit Orbán mondott

Az LMP felajánlja segítségét Orbán Viktor miniszterelnöknek ahhoz, hogy az állami termőföld forgalomképtelenné nyilvánításához meglegyen a kétharmados többség a parlamentben - mondta Sallai R. Benedek, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője hétfői sajtótájékoztatóján.

A fácánokat lelövik, ugye?

Régi magyar dzsentrihagyományt folytatva – hercegek és grófok társaságában – lőtt fácánokat a Miniszterelnökséget vezető államtitkár. Lázár János magánügynek tekinti a vadászat iránti vonzalmát, és a botrányt okozó esetről nem beszél. A tucatnyi vadász fejenként 80 madarat ejtett, a decemberi vadászat teljes költsége meghaladhatta a 6 millió forintot. A helyszín Soponya volt, ahol Kádár János is vadászgatott – igaz, az ilyesmi nem volt idegen Rákositól és Horthytól sem.
Találatok: [10]  Oldalak:   1