language

Kulcsszavak:

kereskedelem highlight_off

Személyek:

Varga Mihály highlight_off

Varga Mihály

Varga Mihály (Karcag, 1965. január 26. –) magyar közgazdász, politikus. 1990-től (rövid megszakítással) a Fidesz országgyűlési képviselője, 1994–2003 között, valamint 2005-től 2013-ig a Fidesz egyik alelnöke.

1998–2001 között a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára, majd 2002-ig pénzügyminiszter. A második Orbán-kormányban 2012 júniusáig a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, utána az egyes nemzetközi pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felelős tárca nélküli miniszter, majd 2013 márciusától 2018-ig nemzetgazdasági miniszter, 2018-tól pénzügyminiszter. 2018-tól gazdaságért felelős miniszterelnök-helyettes. 2017. márciusától a Nemzeti Versenyképességi Tanács tagja.

A 2017-es Befolyás-barométer szerint ő Magyarország 9. legbefolyásosabb személye. A Polgári Művelődésért Alapítvány és a Rudolf Kalman Óbudai Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

43 milliárddal tolja meg az állam Széles Gábor iráni bizniszét

Az IRNA hírügynökség memorandumot emleget – vagyis (ahogy arra Varga Mihály is utalt) szó nincs még végleges egyezségről –, illetve elárulja a lényeget is, hogy a perzsa Ikarus-boomot az állami tulajdonú Eximbank 162 millió dolláros (nagyjából 43 milliárd forintos) hitele segíti, legfeljebb 10 éves lejárattal. Érdekesség, hogy idén februárban Szijjártó Péter külügyminiszter még „több száz autóbuszról” és 85 millió eurós (100 millió dolláros) hitelről beszélt.

Az IMF képviselőjét és egy amerikai katonatisztet is gyanúsítottként hallgatnák meg a kémügyben

Szellemi közösségként, baráti társaságként emlegették a tanúk azt a Birodalom elnevezésű „szervezetet”, amelyhez a nyomozó hatóságok gyanúja szerint az USA-nak és az IMF-nek kémkedő Maxin Norbert és gyanúsított társa, B. Béla tartozott. Az Átlátszó birtokában lévő nyomozati anyagok alapján az ügyről ennél több nem is derül ki, az iratok nagy része más eljárásokhoz kapcsolódik, és a tanúként meghallgatottak sem tesznek említést a gyanúsítottaknak felrótt hírszerző tevékenységről. Ellenben beszéltek fideszes politikai körökkel való kapcsolatról, ismert üzletemberekkel folytatott tárgyalásokról, valamint Maxin Norbert értékes műgyűjteményéről, és annak eltüntetéséről.

A milliárdos katona

Még semmi sem jött vissza a kazah kapcsolatokba befektetett több százmillió forintjából Horváth Lászlónak, a LAC Holding tulajdonosának és tiszteletbeli kazah konzulnak, de bízik abban, hogy közeleg az aranykor. „Mindig jön egy alkalom, egy jó ötlet, ami mellett nem tudok elmenni” – magyarázza, hogy építette fel az évek alatt 16 milliárdos forgalmat elért vállalatbirodalmát. Az ellene folyó sajtótámadásokat annak tulajdonítja, hogy „ha leégetjük Varga Mihály és Fazekas Sándor barátját, akkor az visszacsap erre a két emberre”.

Kasszaügy: Átrajzolt piac

Hétfőig kell új online kasszát rendelniük azoknak a kereskedőknek, akik korábban az Alt Cash Kft.-től rendeltek Sam4S pénztárgépet, amelynek a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal átláthatónak épp nem nevezhető módon visszavonta a korábban jogerősen kiadott forgalmazási engedélyét.

Kormányközeli nagyvállalkozó a pénztárgépüzletben

Mintegy két hónappal az LA Pénztárgép Kft. cégbírósági bejegyzése után a cég máris típusengedélyt kapott a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivataltól (MKEH) az általa forgalmazott, LAP Sento M típusú online pénztárgépére.
Találatok: [6]  Oldalak:   1