language

Kulcsszavak:

hivatali visszaélés highlight_off
vesztegetés highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [574]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Kiderült, melyik tankerületi központ gazdasági vezetőjét vették őrizetbe vesztegetés gyanújával

A Belső-Pesti Tankerületi Központ gazdasági vezetője az, aki a gyanú szerint közbeszerzések manipulálásával tett szert tízmilliókra – tudta meg az RTL Híradó. A gyanúsított a bírósági meghallgatása során megtagadta a vallomástételt.

Schadl irodavezetője benyúlt a maciba, és kivett egy köteg húszezrest

Számítógépes mappák és Excel-táblázatok nézegetésével telt a Schadl–Völner-per keddi tárgyalása. Ez a beírás mit takarhat? Mikor írt ön bele? – ilyen kérdések hangoztak el egymás után Schadl György irodavezetője felé, akit másodszorra hallgatott meg a bíróság a végrehajtói kar volt elnöke, Schadl György és volt igazságügyi miniszterhelyettes és államtitkár, a fideszes Völner Pál korrupciós perében.

Kolbász helyett kétmillió forintot kért a kormánytisztviselő – itt a vádirat a minisztériumokig érő uniós pénzlopásról

2022 tavaszán az Orbán-kormány erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy hozzájuthasson azokhoz a forrásokhoz, amelyeket az Európai Unió a Covid okozta gazdasági károk enyhítésére szánt. Az újjáépítési alapnak nevezett keretből Magyarországnak több milliárd euró járna, az EU azonban főleg korrupciós kockázatokra hivatkozva ezt az összeget visszatartotta.

„Boldog kibaszatja a pályázataidat, ha nem működsz együtt” – meghallgatták a volt fideszes képviselő korrupciós ügyének koronatanúját

Szerdán folytatódott Boldog István volt fideszes országgyűlési képviselő és társai korrupciós ügyének tárgyalása. Tanúként hallgatták meg többek között a mindent, de mindent elfelejtő volt megyei közgyűlési alelnököt, Berec Zsoltot, és az ügy koronatanúját, Nagy Szilárdot, volt kengyeli fideszes polgármestert, aki egy vádalku keretében borította az ügyet 2019-ben a kecskeméti ügyészségen.

Az EP-képviselők negyede érintett valamilyen botrányban, de ezeknek gyakran semmi következménye nincs

Az uniós polgárok néhány hónap múlva választják meg az új Európai Parlament képviselőit. Azonban több mint egy évvel azután, hogy több (volt) képviselő is belekeveredett a Katargate néven elhíresült hatalmas vesztegetési botrányba, továbbra is kérdéses, hogy az intézmény mennyire van felkészülve arra, hogy a törvényhozók megszegjék a szabályokat. A Follow the Money és médiapartnerei által végzett vizsgálat szerint alig áll készen. A vizsgálatból kiderül, hogy a jelenlegi uniós törvényhozók közel negyede érintett a hírekbe került botrányokban, vagy egyenesen törvényt sértett – a zaklatási ügyektől kezdve a nagyszabású korrupciós ügyekig. A Follow The Money összeállítása.

Állatorvosok kutyaszorítóban

Csak Békés megyéből több ezer kölyökkutyát juttattak ki illegálisan Nyugat-Európába 2019 és 2021 között. Az ügyben azóta megtörtént a vádemelés, a térségi főállatorvos, két állatorvos, az asszisztenseik, infor­matikus, szállítók és ún. szaporítók kerültek a vádlottak padjára. A volt főállatorvosra nyolc év börtönt és vagyon­elkobzást kér az ügyészség.

Elutasította a bíróság Boldog Istvánék kérelmét, hogy zárják ki a bizonyítékok közül a lehallgatási felvételeket

Pénteken újabb tárgyalási napot tartottak Boldog István volt fideszes országgyűlési képviselő és társai korrupciós ügyében a Fővárosi Törvényszéken, ahol egy régóta várt döntést hozott meg a bíróság.
Találatok: [574]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>