Egészen rendkívüli bepillantást enged a korrupt állami vezetők világába egy vasárnap Algériában tartott bírósági tárgyalás. Legutóbb a malajziai exminiszterelnök lakásaiban lefoglalt készpénz és luxuscikkek döbbenetes mennyisége mutatott olyan plasztikus képet az országokon átívelő politikai korrupcióról, mint a volt algériai miniszterelnök vasárnapi vallomása.
Nem épült meg az ígért fal, ezért le lehetett húzni a kispénzű adakozókat. Bannon a Fidesszel is jó kapcsolatokat ápolt.
A szerb N1 frissen publikált tényfeltáró videója szerint az elmúlt években kiírt 24 szerbiai közvilágítási pályázat közül 22-t nyert meg vagy az Elios szerbiai cége vagy egy hozzá üzletileg kötődő cég vagy konzorcium.
Amikor tavaly egy füles alapján a lett vámosok átkutatták egy Ukrajnából érkezett magángép utasainak csomagjait a rigai repülőtéren, körülbelül egymillió dollárnak megfelelő értékű készpénzt találtak náluk amerikai és európai bankjegyekben, amelyeket lefoglaltak. Az eset már csak azért is különös volt, mert a négy utas egyike egy olyan üzletember volt, aki Ukrajnában és Lettországban is birtokolt bankot.
Magyarországon szinte naponta hangoznak el hasonlók kormányzati és fideszes vezetők részéről, ezek a cikkek azonban nem a magyar Ripostban, hanem Szlovéniában és Észak-Macedóniában jelentek meg. Mindkét országban van egy újság, amit Ripostnak hívnak. Ezek nemcsak nevükben és tartalmukban hasonlítanak egymásra, de egyik alapítójuk is összeköti őket.
A haverok által irányított cégek burjánzása az egész társadalom jóllétét veti vissza. Igaz, vannak, akik jól járnak, amíg kártyavárként össze nem omlik az egész.
Legalább négyféle súlyos visszaélés keveredik egy alapvetően nagyon egyszerű történetben.
Szerbiában most korszerűsítik az utcai világítást. A pályázatokon egy jól ismert magyar név bukkant fel. Eddig 15 tendert bíráltak el és 12-n az Elios-hoz köthető cégek is nyertek. A módszer ugyanaz, mint amit Magyarországon az EU szabálytalannak talált.
Ravasz módon épített fel egy teljes iparágat a semmiből, de többek között korrupcióval és a dolgozók kizsigerelésével vádolják a Viking tulajdonosát.
Oroszország történelmében egyáltalán nem újdonság, hogy néhány ember birtokolja szinte az összes vagyont, a 2010-es évek végére viszont oda jutott a helyzet, mint utoljára talán a cárok központi hatalmának megerősítése előtt, a bojárok idején. A kilencvenes évek szabadrablását követő putyini konszolidáció idején csak fokozódott a vagyoni egyenlőtlenség, az ország természeti erőforrásaiból nagyon kevés oligarchia részesedhet csak.
Találatok: [
2619]
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 > >>