language

Kulcsszavak:

államtitok highlight_off
fegyver - hadiipar highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

A honvédelmi miniszter úgy csinál, mintha a Gidrán-gyárhoz nem lenne köze az államnak

Augusztus végi cikkünk nyomán Vadai Ágnes DK-s országgyűlési képviselő kérdezte meg Szalay-Bobrovniczky Kristóftól, hogy mi a helyzet a kaposvári Gidrán-gyárral, amiről megírtuk, hogy látszólag nem működik. Vadai rákérdezett arra is, hogy miért tűntek el a török járművek a honvédségi beszerzésükben közreműködő HT Division Zrt. honlapjáról, és egyáltalán miért titkosította a kormány 30 évre a Gidrán-projektet. A honvédelmi miniszter azonban nem mondott se igent, se nemet arra, hogy meghiúsult-e a beruházás, és a többi kérdésre sem adott választ. Csupán annyit közölt, hogy az Orbán- és Erdogan-közeli oligarchák tulajdonában lévő közvetítőcég „az államtól függetlenül hozza meg döntéseit” – mintha a kormánynak semmi köze nem lenne a közpénzből vett Gidránokhoz, amiket korábban fontos honvédségi fejlesztésként reklámoztak.

Egy kiváltságos szűk kör már biztosan jól jár a magyar haderőfejlesztéssel

Erőltetett menetben fejleszti a magyar hadiipart a kormány és kedvenc üzletfelei. A túlközpontosítás sokszor rossz válaszokat szül, pedig az ország biztonsága és a teljes szektor jövője a tét.

Aggasztó a Vadai-jelentés titkossága?

A korábban felmerült korrupciós gyanú miatt a Transparency International Magyarország (TI) aggasztónak tartja, hogy a Gripen-szerződés és a Gripen-beszerzés körülményeit vizsgáló Vadai-jelentés továbbra sem nyilvános – ezt a korrupció ellen küzdő szervezet jelentette ki lapunknak. A TI kiemelte: a minősített adatok védelméről szóló törvény jelenti a közérdekű adatok megismeréséhez fűződő, az alaptörvény által is biztosított jog legerősebb korlátozását.

Gripen-jelentés: Megtalálták, de titok

Megtalálta a korábban elveszettnek hitt Gripen-jelentést a honvédelmi tárca, miután Hende Csaba honvédelmi miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a dokumentum felkutatására – tudta meg a Népszabadság. Az eredetileg 2007-ben készült, a Gripen vadászgépek régóta vitatott beszerzésének körülményeit vizsgáló úgynevezett Vadai-jelentésről korábban a szakminiszter azt állította, hogy a dokumentum „hivatalosan nem is létezik”.

Eltűnt Gripen-jelentést keres a honvédelmi tárca

Nem találják a Honvédelmi Minisztériumban a Gripen-bizottság 2007-es jelentését. A dokumentumnak még a kormányváltás előtt veszett nyoma - mondta Hende Csaba csütörtök este a Hír TV Rájátszás című műsorában.

Nem találja a Gripen-jelentést Hende Csaba

Nem tudni pontosan, hogyan veszett el még a kormányváltás előtt Gripen-bizottság 2007-es jelentése, de nem találják a dokumentumot a Honvédelmi Minisztériumban - mondta Hende Csaba honvédelmi miniszter csütörtök este a Hír TV Rájátszás című műsorában. Az LMP kérte azt, hogy hozzák nyilvánosságra a 2007-es jelentést a vadászgépek 2001-es beszerzéséről.

Vége a titoknak! Elolvastuk a Gripen-feljegyzést

Tizenegy éven át volt államtitok minősítéssel ellátva az a feljegyzés, amely az első Orbán-kormány nemzetbiztonsági kabinetjének azon ülésén készült, amelyen a svéd Gripen vadászgépek beszerzéséről meghozta a végső döntést a Fidesz-kormány. Elsőként olvashattuk el az immár nyilvános iratot. Nem leltünk minden kérdésre megnyugtató választ.

Újratárgyalja a Gripen-szerződést a kormány

Tárgyalásokat kezdett a hadiipari üzleteket koordináló Svéd Királyi Védelmi és Biztonsági Export Ügynökséggel (FXM) a magyar Honvédelmi Minisztérium a Gripen-szerződés átütemezésére; ezt maga Hende Csaba szakminiszter ismerte el egy írásbeli kérdésre adott válaszában – tudta meg a Népszabadság.

Maszatol a honvédelmi tárca

Némileg zavaros, hogy pontosan ki és mikor, illetve miért vizsgálta meg az első Orbán-kormány idején történt Gripen vadászgépbeszerzés-előkészítő folyamatában készült iratok titkosítási minősítését – legalábbis a szaktárca tájékoztatásai ellentmondásosak.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>