language

Intézmények:

Búzakalász 66 Kft. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Személyek:

Flier János highlight_off

Flier János

Felcsúti vállalkozó, az Orbán-család bizalmi embere.  A helyiek szerint Flier János kezeli Orbán Viktor miniszterelnök felesége, Lévai Anikó környékbeli földjeit is. 2010 után családjával jelentős földbirtokokat szerzett meg Fejér megyében.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Gázszer FC: Mészáros Lőrinc 11 fős szupercsapata

Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester megállíthatatlan vagyonosodásáról szólt az elmúlt egy-két év a hazai vállalati szférában. Orbán Viktor földije és barátja a politika és a gazdaság határán építheti birodalmát: bankok, építőipar, foci, média, izocukor, búzakeményítő, mangalica, ásványvíz, és így tovább, és így tovább. De vajon hogy néz ki a mindennapokban egy ilyen konglomerátum irányítása? Ki halmozza fel, vezeti és ki koordinálja össze ezeket a cégeket?

Erre jó az unió: Mészáros Lőrinc résztávon már megdöntötte saját rekordját

A felcsúti polgármesterék bővülő agrárbirodalma 2010 óta már bőven meghaladta az egymilliárd forintot az uniós és hazai forrású agrártámogatásokban. Mutatjuk, hogyan!

Kétes hírű uradalom

Egyre több a kérdőjel a kormányfő apjához köthető hatvanpusztai majorság körül. A 13 hektáros területet elviekben Mészáros Lőrinc bérli, ám sokakban felmerült a gyanú: valójában Orbán Viktor családja használhatja az egykori Habsburg-birtokot. Elsőként Ferenczi Krisztina néhai oknyomozó újságíró írta le a vélt és valós összefüggéseket. Most a major Orbán kutyája kapcsán került elő.

Mészáros Lőrincnek van valamije, ami 2206-szor nagyobb, mint 2010-ben

Megnéztük, hogy nőtt a Felcsútra utalt agrártámogatások összege Orbán Viktor miniszterelnöksége alatt: látványosan. A kétmilliárdot meghaladó közpénz zöme jó barátoknál landolt.

Orbán adta át a barátja, Mészáros Lőrinc mangalicatelepét

A magyar nemzetgazdaság egyik húzóágazatának nevezte a mezőgazdaságot Orbán Viktor ma Fejér megyében, állattartó telepek átadásán – írja az MTI, ami szerint a miniszterelnök először Felcsúton vett részt Flier János vállalkozó marhatelepének avatóján.

Uniós százmilliókból épül az új húsnagyhatalom Felcsúton

Flier János 430 milliót kapott a Darányi-tervből, hogy állattartó telepet építsen Felcsúton. Flier János helyi vállalkozó, a helyiek szerint ő kezeli Orbánék földjeit is. Eközben Mészáros Lőrinc is építkezik. Sőt, Alcsúton pékséget és hentesboltot is nyitott a felcsúti polgármester.

Orbán & Mészáros Co. - A felcsúti polgármester milliárdos gyarapodása

Felcsúton biztosra veszik, hogy Mészáros Lőrinc polgármester nyeri az önkormányzati választásokat, és tovább építheti a már jelenleg is hatalmas birodalmát. A környék milliárdos ura, Orbán Viktor bizalmasa az állami bevételekből az Orbán család érdekeltségeibe is „visszaforgathat”. Mészáros amúgy minden bizonnyal ismét ferdített a vagyonnyilatkozatában, amikor a Balatonra néző tihanyi nyaralóját gazdasági épületként tüntette fel.

Nyilvánosak a Fejér megyei földpályázati értékelések

Elérhető több mint ötven Fejér megyei nyertes állami földpályázatok bírálati lapjai. A dokumentumokat a Párbeszéd Magyarországért politikusa, Szabó Rebeka hozta nyilvánosságra. A lapokból kiderül, hogy mire, hány pontot kapott például Mészáros Lőrinc, vagy Tiborcz István testvérének pályázata.

Köddé váltak a disznói, Mészáros Lőrinc?

Hetekig sikertelenül próbáltuk felkutatni, hová lett Mészáros Lőrinc – vélhetően ezres nagyságrendű – disznóállománya, amelyre tavaly 7,4 millió állami támogatást kapott a cége. A felcsúti polgármester két év alatt virágzó agrárbirodalmat épített ki, melynek termékeit már nagy áruházláncokban értékesíti. Az is lehet, hogy a sertéseket már levágták Mészárosék húsüzemében, ám arra nem találtunk magyarázatot, hogy az állami nyilvántartásban miért nem látunk egyetlen kocát sem.

Földügyek Fejér megyében – Több mint kínos

A négy és fél millió hektárnyi termőföldhöz képest a 65 ezer hektár állami földterület elenyésző nagyságrend. A kormány 2010-ben mégis ezzel, pontosabban a földbérleti szerződések pályázati úton történő megújításával gondolta enyhíteni a gazdák földéhségét. A hangzatos cél az volt, hogy a helyben lakó gazdálkodó családoknak és a fiatal gazdáknak juttassanak állami földterületet.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>