language

Személyek:

Farkas Örs highlight_off

Intézmények:

Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány highlight_off

Farkas Örs

Farkas Örs (Budapest, 1988. július 10. –) közgazdász, politikai elemző.

444 életrajza szerint Farkas a Budapesti Corvinus Egyetemen diplomázott közgazdászként 2010-ben, és azonnal állást kapott az Országgyűlés Hivatalában. Ezzel egyidejűleg Tordas községben önkormányzati képviselőjének választották. 2012-ben a MÁV Zrt.-hez került, ahol ingatlangazdálkodással foglalkozott, majd az MFB-nél kapott munkát. 2016-ban került igazán a politika közelébe: a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ vagyongazdálkodási igazgatója lett; Kocsis Máté protezsáltjaként, majd egy évre rá már az akkori polgármester kabinetfőnöke volt.

2019 és 2020 között a média rendszeres szereplője volt Fideszes beszélő fejként, ezzel párhuzamosan 2019-től pedig az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója volt. Ezután a Kormányzati Tájékoztatási Központ szóvivője, majd 2022 szeptemberétől helyettes államtitkári rangban felügyeli a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat.

Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány

2,4 milliárd állami forintból felhúzott csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) nagy konfliktust okoz Csepel fideszes vezetése és a Fidesz alelnöke, a birkózó szövetség elnöke, Németh Szilárd között. A  fideszes vezetésű csepeli önkormányzat szerint a fideszes Németh Szilárd kordonnal kerítette körbe az akadémiát, ahonnan pont az a csepeli klub szorult ki, amelyik az egész beruházást elindította. A másik oldal ezt tagadta. Németh az épületben bérel képviselői irodát, itt tart rendezvényeket. A KIMBA jelentős állami finanszírozást kap, és rendszeres nyertese civil támogatási programoknak nemcsak sport, de kulturális területen is.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Választási Fidesz-alap: megvan, hová tűntek az állami civilpénzek

Eddig csupán arról szóltak a hírek, hogy a Norvég Civil Alap helyére állított magyar állami pénzeszsákból, az úgynevezett Városi Civil Alapból fideszes vezetésű alapítványoknak, egyesületeknek is csurrant, cseppent. A Válasz Online most mélyfúrást végzett, átvilágítottunk több száz nyertes szervezetet, s arra jutottunk: az új finanszírozási mechanizmust egyszerűbb lett volna egyenesen Választókerületi Pártalapnak nevezni. Szinte mindenütt Fidesz-segédszervezetek nyerték a nagy pénzt – például buszra, ingatlanra, kommunikációra: azaz a választási kampányban is remekül hasznosítható dolgokra. Emlékszünk: a norvégokkal az volt a baj, hogy politikai-ideológiai alapon szelektáltak. Most ugyanez történt fordítva, csak durvábban, „meghosszabbítva Bicskéig”. Ha ez így nem hivatali hatalommal való visszaélés, akkor semmi sem az.
Találatok: [1]  Oldalak:   1