language

Kulcsszavak:

ítélet/döntés highlight_off
kultúra - művészet highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>

Titkolták, de kiderítettük: 300 millió forintért készült el hat állatszobor a vadászati kiállításra

A vadászati kiállításra hat állatszobrot rendeltek meg Szőke Gábor Miklós kormánykedvenc szobrász műhelyéből. A kiállítást szervező cég a múltkori adatigénylésünk alkalmával azt állította, hogy csak három alkotás (bőgő szarvasbika, vizsla, nyúl) árát ismeri, arról fogalma sincs, hogy a többi mennyibe került. Az állami cég azonban nem bontotta ki a valóság minden részletét, ugyanis a kiállítás hivatalos honlapján megtaláltuk a hiányzó szobrok árát egy dokumentumban. Kiderült, hogy a csodaszarvasra és a vadkanra összesen 30 millió forintot kapott a Magyar Természettudományi Múzeum, egy L. Simon Lászlóhoz köthető alapítvány pedig a medve szobor elkészítésére 18 millió forintot. Hónapokba telt, de végre kiderült tehát, hogy a hat állatszobor összesen 300 millió forintba került az adófizetőknek.

Bosszúból rúgta ki oktatóját az SZFE, mondta ki a bíróság

Az új egyetemi modellel szemben megfogalmazott kritikája miatt, megtorlásként rúgta ki a már alapítványi formában működő SZFE az egyik oktatóját, Faur Annát – mondta ki a bíróság elsőfokú ítéletében.

Filmforgatásokon vesztegettek meg közterület-felügyelőket, hogy ne kelljen fizetni a területhasználatért

Közterület-felügyelőket vesztegettek meg filmforgatásokon, de éttermektől és dohányboltoktól is fogadtak el pénzt a felügyelők, azért cserébe, hogy ne büntessék meg őket a terület illegális használata miatt, derül ki a Fővárosi Főügyészség közleményéből.

A rendőrséghez került a zenekari haverjával leszerződő Demeter Szilárd ügye

Augusztus elején derült ki, hogy 6,6 millió forintot fizet a Petőfi Irodalmi Múzeum a Doutdes Bt.-nek stratégiai „tanácsadó tevékenységért” 2020-ban, a cégben pedig a PIM-et vezető Demeter barátja, a gitáros eszmetörténész Megadja Gábor a 2016-os cégalapítás óta beltag.

Mesés ajánlattal csúszott le a Tiborcz-kör az Opera színpadáról

A Magyar Állami Operaházat a West Hungária Bau Kft. újítja fel 14 milliárdért, de a cég biztos, ami biztos elindult a színpadtechnológiai tenderen is, ahol akkora vállalással próbálta magát nyertes pozícióba hozni, hogy attól az egész épület is összedőlhetett volna. Az Opera ennek ellenére nagyon támogatta, hogy Tiborcz István volt üzlettársa vigye el a további, 6-6,5 milliárdos üzletet is, hogy menetközben átpofozták a pályázatok értékelési szabályait. Itt mégis az a szokatlan helyzet állt elő, hogy az egyre nagyobb bizniszekbe fogó WHB elbukta a megrendelést.

Korrupcióinfó: a Közbeszerzési Döntőbizottság megfúrta a WHB-Opera-mutyit

Elkaszálta a Közbeszerzési Döntőbizottság a Magyar Állami Operaházat, mivel jogellenesen szerződött a Tiborcz István haverjának cégével, a West Hungária Bau-val. A részleteket Hadházy Ákos, az LMP társelnöke ismertette szokásos heti korrupcióinfóján.

A bíróság szerint jogszerűen tette védetté az állam a Munkácsy-festményt, amit tulajdonosa nem akart áron alul eladni

Elutasította a Munkácsy Mihály Golgota című festményének védetté nyilvánítása miatt benyújtott keresetet hétfőn a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság.

Hűtlen kezelés miatt vádat emeltek az Operaház volt vezetői ellen

Jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt vádat emeltek a Magyar Állami Operaház két egykori vezető beosztású munkatársával szemben, akik 2008-ban csaknem 10 millió forintnyi kárt okoztak az intézménynek, írja közleményében a Fővárosi Főügyészség.
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>