language

Intézmények:

Geuronet Bt. highlight_off

Kulcsszavak:

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [28]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Felmentették a MÁV Cargót megszerző cégvezetőt

Felmentő ítélet született az ausztriai St. Pölten bíróságán a Rail Cargo Austria korábbi ügyvezetője hűtlen kezelési ügyében. A vád szerint úgy fizetett a cég egy magyar bt.-nek 6,6 millió eurót a MÁV Cargo megvásárlása kapcsán, hogy az nem nyújtott ellenszolgáltatást.

A MÁV Cargo vezetője tagadja a korrupciós vádakat

A MÁV Cargo teherszállítási ágát megvásárló osztrák állami vasút egykori vezetője tagadja, hogy az ÖBB felügyelőbizottsági ülésén valaha szóba került volna kenőpénz kifizetése,tanácsadói és lobbiszerződés.

MÁV Cargo-ügy: "sosem volt szó kenőpénz-fizetésről"

Visszautasította a MÁV Cargo megvásárlásával kapcsolatos korrupció vádját Horst Pöchhacker vezető osztrák vasúttársasági tisztségviselő a Kurier osztrák lapnak adott csütörtöki nyilatkozatában.

Cargo-ügy: mindenki vizsgálja a sikerdíjat

A magyar nyomozók és az osztrák korrupcióellenes ügyészség is eljárást folytat a MÁV Cargo 2008-as privatizációjánál felmerült korrupciógyanú miatt, de vizsgálatot indított az osztrák szövetségi vasút, az ÖBB is.

Távozott a Geuronet-ügy szellemi atyja

Kiszállt az ÖBB igazgatóságából Gustav Poschalko, az a vezető, aki osztrák részről szorgalmazta a MÁV Cargo megvásárlását, és aki aláírta az ismeretlen magyar Geuronet Bt. tanácsadói szerződését, amely így csaknem kétmilliárd forint sikerdíjat kasszírozott a privatizáció után.

Üzleti korrupció: a Strabagtól a Daimlerig

Nem a Daimler-ügy az első nemzetközi korrupciós botrány, amelyben felmerül a gyanú, hogy magyar kormánytisztviselők vagy politikai pártok kenőpénzeket fogadtak el. Az is előfordult, hogy magyar cégvezetők keveredtek külföldön vesztegetés gyanújába.

Feljelentés a sikerdíj miatt

Napokon belül feljelentést tesznek a Szövetség Ausztria Jövőjéért frakció képviselői a MÁV Cargo megvásárlásával összefüggésben. A cég ugyanis úgy jutott az osztrák államvasutak tulajdonába, hogy egy ismeretlen magyar betéti társaságnak, a Geuronet Bt.-nek több millió eurós, mintegy hárommilliárd forintos sikerdíjat fizettek ki. A feljelentők gyanúja szerint a pénz magyarországi pártoknál landolt.

Megkapta a sikerdíjat a Geuronet Bt.

Megérkezett a 7,1 millió eurós – csaknem kétmilliárd forintos – sikerdíj Gulya András cége, a Geuronet Bt. számlájára – értesült a Magyar Nemzet.

Szabó Anna: Gulya András

Ő az az ember, aki kétmilliárd forintért úgy közvetített két állami cég között, hogy senki sem ismeri. Nem lobbizhatott, mert az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium szerint erre nincs engedélye.
Találatok: [28]  Oldalak:   1 2 3   >  >>