language

Személyek:

Horváth Éva highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Júniusban megkezdődhet Hagyóék pere

Még a nyári ítélkezési szünet előtt megkezdődhet Hagyó Miklós és társai „maffiapere” a Kecskeméti Törvényszéken.

Házkutatás Mesterházynál és Lelovicsnál

Több helyszínen huszonnégy órán át tartó maratoni és eredményes házkutatás-sorozatot tartottak a BRFK és a Központi Nyomozó Főügyészség nyomozói Mesterházy Ernő szigligeti birodalmában és Badacsonyban, valamint Hagyó egykori szóvivőjének, a szintén előzetes letartóztatásban lévő Lelovics Ottónak a balatoni nyaralójában a BKV-nál történt, bűnszervezetben elkövetett bűncselekmények kapcsán – értesült lapunk.

Börtönben Hagyó Miklós

Rács mögé helyezte a bíróság Hagyó Miklóst, aki a közelmúltig az MSZP legbefolyásosabb fővárosi vezetője volt. Bűnszövetkezetben elkövetett hűtlen kezeléssel vádolják két munkatársával együtt, ők házi őrizetbe kerültek.

Azonnal lecsaptak Hagyó Miklósra

Tegnap este a BRFK – miután gyanúsítottként kihallgatta – őrizetbe vette a volt szocialista főpolgármester-helyettest, Hagyó Miklóst és két közvetlen munkatársát, Horváth Éva volt szóvivőt és Lelovics Ottó kommunikációs főosztályvezetőt.

Hagyó-polip tekeredett a BKV-ra

A BKV volt megbízott vezérigazgatója kitálalt: megnevezte a szocialista politikus tartótisztjét és a Nokia-dobozban hozott milliókat is

Helyreigazítás

2010. február 6-án Mesterházy Ernő milliói a városházán című cikkünkben hamis színben tüntettük fel a valóságot, amikor tévesen összefüggésbe hoztuk a Kende and Partners Ügyvédi Társulást Mesterházy Ernővel és az általa gondozott KKK-val.

Mesterházy Ernő milliói a városházán

Húszmillió forint értékű megbízást adott a főpolgármester előzetes letartóztatásba helyezett tanácsadója által felügyelt fővárosi központ a reptéri nyomozásban említett ügyvédi irodának.

Hagyó után Demszkyt is elsodorhatja a BKV-lavina

Igazi SZDSZ-es nagyágyú került a rendőrség hálójába a BKV-nyomozás során. Az eddig érinthetetlen Mesterházy Ernőt, a főpolgármester bizalmasát a BRFK felbujtóként hallgatta ki.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>