language

Kulcsszavak:

informatika highlight_off

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>

A Nemzeti Nyomozó Iroda jár el az EMIR-ügyben, a Brüsszelbe készülő Dobrev Klára is érintett lehet

Továbbra is ismeretlen tettes ellen folytat nyomozást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda az úgynevezett EMIR-ügyben – közölte lapunk megkeresésére a Fővárosi Főügyészség

Hagyó-per: szükséges volt a BKV-AAM szerződés

Antal Attila, a BKV Zrt. egykori vezérigazgatója fontosnak nevezte a 4-es metró beruházása szempontjából az AAM Zrt.-vel kötött szerződést a Hagyó Miklós egykori szocialista főpolgármester-helyettes és társai ellen folyó per keddi tárgyalásán, a Kecskeméti Törvényszéken. - See more at: http://magyarhirlap.hu/hagyo-szukseges-volt-a-bkv-aam-szerzodes#sthash.cX1Bn8s8.dpuf

Talicskával tolják ki a közpénzt

Bár Orbán Viktor miniszterelnök másfél éve rendeletben tiltatta meg az állami pénzek kitalicskázását magántársaságokba, jó néhány helyen minden a régi, szocialista-liberális kormányok alatti kerékvágásban halad. A budapesti légikikötőben máig elmaradt a kormányváltás – állítja a lapunknak adott interjúban Metes György, a Magyar Légiforgalmi Szolgálatok Szakszervezetének elnöke, aki immár öt hete talicskát tolva demonstrál a százszázalékos állami tulajdonú HungaroControl Zrt. elvarratlan ügyei miatt.

Kis Nokia-doboz úszik Hévízi-tóban

Most, hogy megkezdődött az iratismertetés a hűtlen kezeléssel és zsarolással gyanúsított Hagyó Miklós és húsz társa ügyében, az úgynevezett BKV-perben, újabb és újabb részletek látnak napvilágot a nokiás doboz történetéről.

Még nyomoznak a Dataplex-ügyben

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságán folyik a nyomozás a Bajnai Gordon nevéhez is köthető cégeladás ügyében – tudta meg lapunk. Az úgynevezett Dataplex-ügyben már 2007 májusa óta vizsgálódnak a bűnüldöző szervek, kezdetben hűtlen kezelés, majd később adócsalás gyanújában, de eredmény még ma sincs.

Kettőt fizet, egyet kap Weinek módra

Papcsák Ferenc, Zugló fideszes polgármestere feljelentést tesz az előző ciklusban az MSZP–SZDSZ-es kerületvezetés által összességében 43 millió forinttal honorált informatikai szabályzat megalkotása miatt és a 2,2 milliós nyomtató-ellenőrzés ügyében is.

Szabadlábon az ötmilliárdos Eclipse-ügy gyanúsítottjai

Állítólag már nem áll fenn a szökés, elrejtőzés, illetve a bizonyítékok eltüntetésének veszélye, ezért a Fővárosi Főügyészség indítványára tegnap lakhelyelhagyási tilalomra változtatta a bíróság az Eclipse-ügy hét gyanúsítottjának előzetes letartóztatását.

Bizonyítható: Gyurcsányhoz már elérnek a szálak

Írásos bizonyíték van arra, hogy a Szilvásy György titokminiszter által felkarolt és a Nemzetbiztonság Hivatalnak dolgozó hacker által törvénytelenül megszerzett információkat megkapta Gurcsány Ferenc volt kormányfő is – jelentette ki lapunknak Demeter Ervin.

Hírneve visszaállításáért küzd a Pécsi Tudományegyetem

Noha a jelentkezők száma a Pécsi Tudományegyetem (PTE) iránti töretlen bizalomról tanúskodik, Bódis József orvosprofesszor, az egyetem július elsejétől hivatalba lépett rektora sürgető feladatnak nevezte az intézmény megtépázott hírnevének helyreállítását.
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>