language

Intézmények:

Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) highlight_off

Lapok:

Népszava highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [4]  Oldalak:   1

Garázda gazdálkodás az ELTE-n is?

Több felsőoktatási intézmény mellett most az ELTE gazdálkodását is górcső alá vette a kormányzat, a vizsgálat több hiányosságot, szabálytalanságot is feltárt: milliós nagyságrendű hallgatói juttatásokról, a diákoknak járó tudományos ösztöndíjkeretből fizetett oktatói díjakról, gazdálkodási szabályozás hiányáról számoltak be. A "hibák" korrigálása az egyetem rektora és a frissen kinevezett kancellár feladata.

Hűtlen kezelés gyanújával nyomoznak az ELTE-ügyben

Jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt rendeltek el nyomozást az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) gazdálkodásával kapcsolatban. Március 10-e óta a Legfőbb Ügyészség felügyelete mellett zajlik a nyomozás, miután az a kiemelt ügyek osztályára került Budai Gyula elszámoltatásért felelős kormánybiztos BRFK-n tett feljelentése után.

Steiger Kornél cáfolata

Tételesen, pontról-pontra cáfolja Steiger Kornél a Magyar Nemzet róla, illetve a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivataltól (NKTH) elnyert pályázatázatával kapcsolatos állításait. A neves filozófust, az ELTE Ókori és Középkori Filozófia Tanszékének vezetőjét ugyanis - több filozófustársához hasonlóan - a pályázattal kapcsolatos visszaélésekkel vádolta meg a jobboldali lap.
Találatok: [4]  Oldalak:   1